Wpis z mikrobloga

któryś inny bank stosuje karty bezspreadowe i jak tak to jaki?

@hit_malinowy: To nie do końca są karty bezspreadowe. Tylko karty bez dodatkowej prowizji po stronie banku. Ale przewalutowanie następuje po stronie wystawcy karty gdzie jest spread.

Np. jeśli byłaby to Visa to dzisiejszy kurs USD/PLN jest następujący:
4.1980 / 4.2295

Inne karty z takim przewalutowaniem to np.:
mBank Visa Świat
PKO Visa Infinite
PKO Mastercard Platinum
Citibank World Elite Ultime
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus: Dzięki za odpowiedź. Bardziej mi chodziło właśnie o kwestie dodatkowych prowizji po stronie banku za przewalutowanie.
A wiesz może jak wygląda karta debetowa/wirtualna cinkciarz.pl ? Na stronie cinkciarza nie ma wprost odpowiedzi na to pytanie, natomiast w cenniku niby wychodzi że opłat nie pobierają
  • Odpowiedz
A wiesz może jak wygląda karta debetowa/wirtualna cinkciarz.pl

@hit_malinowy: Tam to jest taka mieszanka różnych opcji:
a) Pobiera Ci środki z portfela w walucie transakcji (jeśli waluta jest obsługiwana przez Cinkciarza i masz w niej środki)
b) Przewalutowuje po kursie Cinkciarza (jeśli waluta jest obsługiwana przez Cinkciarza ale nie masz w niej środków)
c) Przewalutowuje po kursie Visa (jeśli waluta nie jest obsługiwana przez Cinkciarza)

Tak dla porównania aktualny kurs USD/PLN
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus: Dzięki za odpowiedź - czyli tak naprawdę zostaje żubrobank, BNP albo cinkciarz [nie chce się bawić w kredytówki]
Ogólnie do tej pory mam Revoluta + Visę w Velobanku gdzie leci po kursie Visy bez prowizji, ale Velobank unieważnia karty Visa i przysyła Mastercardy gdzie już jest prowizja banku :(
A niestety miałem już 3 razy sytuacje (nie wspominając o braku możliwości płacenia na pokładach samolotu), że Revolut nie zadziałał, więc
  • Odpowiedz