Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu wkurzałem się na słuchawki. Zawsze kupowałem tradycyjne kablowe, douszne za psi grosz. Wylatywały z ucha, a kabelek był dość uciążliwy. Ale mówiłem sobie, że następnym razem kupię droższe i będzie na pewno lepiej. Tak robiłem, ale lepiej nie było.

Do bezprzewodowych byłem sceptycznie nastawiony, bo obawiałem się, że wydam więcej pieniędzy, a będą niedopasowane.

Wczoraj kupiłem w końcu bezprzewodowe i kurcze... Super sprawa. Cieszę się, że się zdecydowałem. Zdecydowanie lepsza jakość dźwięku i komfort użytkowania.

#chwalesie #sluchawki #zakupy
  • 15
@PokemonowyRambo: Ja zawsze kupowałem mnóstwo tanich sluchawek dokanałowych i regularnie się psuły, aż w końcu wydałem troszkę więcej (nie że 2 razy tyle, bardziej +30%) i działają już spokojnie przez rok/dwa
@PokemonowyRambo z tą lepszą jakością dźwięku mocno bym polemizował. Teraz byle chińczyk na kablu robi lepszą robotę niż te wszystkie budżetowe markowe słuchawki. I do tego można odpiąć kabel.
Nie ma niebezpieczeństwa, że wypadną z ucha np. jak przechodzisz przez ulicę?


@Eksekk:
To się kupi kolejne, mobilne słuchawki to już "część eksploatacyjna" naszego życia a nie inwestycja na lata jak nauszne Meze, czy chociażby Sennheiser HD600 do domu. ¯\_(ツ)_/¯

A jak ktoś jest znerwicowany, że zgubi słuchawkę to zawsze można kupić bezprzewodowe z kabelkiem na szyję, moja żona właśnie z tego powodu wybrała je zamiast airpodsów.
smk666 - >Nie ma niebezpieczeństwa, że wypadną z ucha np. jak przechodzisz przez ulic...

źródło: Sluchawki-dokanalowe-JBL-Tune-125BT-Czarny-skos

Pobierz
Człowieku ja w swoich bezprzewodowych biegam a ty się zastanawiasz czy z ucha wypadają?


@dzieju41:
Dużo zależy od kompatybilności danego modelu z uchem. Dawno temu miałem Jabry Elite T65 to na żadnej gumce nie chciały się trzymać w moich uszach i potrafiły wypadać od chodzenia - oddałem przyjacielowi i jemu pasowały idealnie na pierwszych gumkach, które wypróbował. Podobny problem z wypadaniem miałem na Oneplus Buds (pic) o kształcie podobnym do pierwszych
smk666 - >Człowieku ja w swoich bezprzewodowych biegam a ty się zastanawiasz czy z uc...

źródło: dd21f4df-68ff-43bd-823c-71ed63b5e24f_p-oneplus-buds-szary

Pobierz
@Eksekk: od dawna używam bezprzewodowych słuchawek dokanałowych. O ile redmi buds 2 lite miały tendencję do wypadania w głupich momentach, typu odbieranie rozmowy gdy ucho było skierowane w dół. To w xiaomi buds 3 pro czy airpods pro nie mam takiego problemu, nawet wisząc głową w dół wiem że słuchawka nie wypadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@metalowy_pasterz: ja kupiłem Beseusa Encok WM01. Nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, choć trzeba mieć na uwadze, że testuję 1 dzień. Leżą w uchu dość pewnie. Na kabelku musiałem telefon pogłasniać do 80%. Te wystarczy, że będzie na 40% i jest dość głośno. Nie byłem jeszcze w mocno zaszumionym miejscu, by sprawdzić, jak sobie poradzą z redukcją szumu. Są dość tanie, ale mają, wg mnie dobry stosunek jakości do ceny.
@metalowy_pasterz: nie znam się na tym od strony technicznej. Ale Xiaomi buds pro 3 są spoko, ale do sensownego używania ANC potrzebna jest oddzielna aplikacja i to nawet nie od producenta. Ale mogą być zbyt duże dla dziewczyny. Koszt +-220pln cały czas ich używam z drugim telefonem, bo w srajfonie nie umiem zmieniać trybu ANC.
Redmi buds2 lite czy tam c miałem 2 pary, ogólnie spoko tanie słuchawki, trzymają się w