Wpis z mikrobloga

Apropos #wybory i #polityka wyszła mi krótka #pasta Pytam się mojego koleżki z Przemyśla (ja wlkp), dlaczego #pis ma takie poparcie na wschodzie kraju, zwyczajowo określanym Polską B. Jak wiadomo sprawa jest prosta. Wyobraź sobie, że jesteś chłopkiem roztropkiem mieszkającym od dziada pradziada na tzw. kresach, co na luzie się pamięta chatki pokryte strzechą, ba! Sąsiad nadal taką ma i jest gitówa. Sławojka oczywiście poza domem, łazienka to luksus, ale inny sąsiad bogol ma - pewnie nakradł, a pies go! Woda nierzadko ze studni. I tak sobie żyjesz, do szkoły ciężko, bo robota była na gospodarce. Nie znasz zatem języków, literatury, ekonomii, ogólnie ogarniasz tylko podstawy plus wiedza wymagana na gospodarstwie + oczywiście to co uświadczysz w TV, czyli niewiele. Internet? Komu to potrzebne, drogie to tylko i same świństwa tam so! Czy zasługujesz na lincz lub obelgi? Absolutnie nie. Czy jesteś mało inteligentny? I tak i nie, bo wszędzie może urodzić się debil czy to miasto czy wieś, tak samo z kumatymi. W każdym razie poczciwy z ciebie typ, a i do kościółka uczęszczasz regularnie, bo ci powiedzieli, że tak trzeba. Oczywiście z kasą też się nie przelewa, żyjesz skromnie za to bez wygód. Masz 1000zł to już jesteś bonzo na włościach i spokojnie możesz iść szaleć na wiejskiej zabawie, albo bardziej zuchwale skoczyć rowerem lub PKSem do pobliskiego miasta powiatowego. Niestety takie anomalia zdarzają się raz na klika lat... albowiem biedy nie da się zabić, a na pewno nie na Podkarpaciu. Z zazdrością spoglądasz na obcych co przelatują przez wioskę fajnymi samochodami w fikuśnych wdziankach. Ponadto frustrujesz się, bo niemal wszystkie młode kobiety mieszkające w twojej mieścince uciekły do większych miast. Została tylko otyła Bożena z nieślubnym dzieckiem, co 2 lata wcześniej poleciała w remizie w tany z jakimś typem, który potem migiem się ulotnił. W skrócie twoje życie jest fascynujące i emocjonujące niczym wycieczka po cmentarzu. NAGLE pojawia się pewna partia. Obiecują szereg zasiłków, socjali, zapomóg. Mówią, ze kościółek najlepszy, a że homoseksualiści to wyuzdane potwory i obrzydliwe twory. W sumie żadnego nigdy nie spotkałeś, ale skoro tak mówią w kościele i tv to tak musi być. Z braku laku wiążesz się z Bożenką i nagle dostajesz miesiąc w miesiąc 500 złotych! #500plus Bez pytania, bez tłumaczenia, żadne brutto, żadne ceregiele, po prostu banknoty do ręki. Dawno nie byłeś taki zamożny. Czas zrobić łazienkę, może TV, minimum 60 cali, a jak! Albo lepiej! Auto z klimatyzacją! Ale takie droższe, ale za trzy tysiące max, sąsiada szlag trafi z pewnością! Montujesz zatem drugiego gówniaka i już jest 1000! Dawno nie miałeś do czynienia z takimi pieniędzmi. Wasi rodzice na emeryturach i rentach, dostają 13 i 14 świadczenia i jeszcze na gospodarze se dorabiomy. NO ALE WIKSA, TO ŁONI NAS OKRADALI TYLE LOT! Już kochasz tą partię, kocha ją także ksiądz, bo dostaje grunt i datki niewiadomego pochodzenia od jakiegoś ziomka z Torunia. No k---a, jest w pytę! Dochodzą cię jednak głosy, że części ludzi nie podoba się obecny rząd. Gadają coś o inflacji, że gospodarka zagraniczna leży, że afera za aferą obecnego rządu, że stajemy się pośmiewiskiem Europy, że konstytucja jest łamana. Drwisz z tych głupot, zapewne zależy im tylko na władzy i pieniądzach, i to moich - tych które mi się należą! To z pewnością kłamstwa wymyślone przez tą zgniłą i plugawą opozycję, aby oczernić twoich idoli. Taaaa ta cała inflacja! Toż to bzdura, to bandyckie prywaciarze specjalnie podnoszą ceny, bo wiedzą że mom piniondze! Tak powiedzieli na #tvp i tak powiedział na ambonie ksiądz i tak też jest! Bo w telewizji nie kłamio! A nasz probosz kochany to już w ogóle! Antoś mój, no może nie do końca mój, ale na ministranta pójdzie obowiązkowo! Ale się ksiądz ucieszył #pdk, jaki to dobry człowiek. A ta cała Europa? Ta Unia? Głupoty tylko wprowadzają i to same niemce so, bo oni chcą nami rządzić!

Myślę, że teraz już wiecie jak wygląda elektorat tej partii, co ja gadam, wiedzieliście o tym wcześniej. Jednakże chciałem to mimo wszystko w pewien sposób uzmysłowić i nakreślić.
RaciczkaEntertainment - Apropos #wybory i #polityka wyszła mi krótka #pasta Pytam się...

źródło: podkarpacie

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach