Wpis z mikrobloga

Już jest nowe oświadczenie na stronie KO
#wybory #polityka

>Szanowni Państwo, drodzy Wyborcy,


Jako Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, chciałbym przeprosić za zamieszanie i nieścisłości, które miały miejsce podczas wiecu wyborczego. W tamtym momencie, pełen emocji i nadziei, ogłosiłem wyniki wstępne oparte na sondażach exit poll, które sugerowały nasze zwycięstwo.


Z pełną świadomością przyjmuję odpowiedzialność za te słowa i rozumiem, że mogły one wprowadzić Państwa w błąd, szczególnie biorąc pod uwagę, że ostateczne wyniki wyborów okazały się dla nas mniej korzystne, niż przewidywaliśmy.


Pragnę podkreślić, że naszym zamiarem nie było wprowadzanie nikogo w błąd czy manipulowanie oczekiwaniami. W pełni akceptuję fakt, że ostateczne wyniki są jedynym miarodajnym wskaźnikiem naszej popularności i akceptacji wśród społeczeństwa.


Chciałbym zapewnić Państwa, że wyciągnęliśmy wnioski z tej sytuacji i zobowiązujemy się do tego, aby w przyszłości bardziej odpowiedzialnie podchodzić do komunikacji publicznej.


Jeszcze raz pragnę wyrazić moje głębokie przeprosiny i podziękowania za zaangażowanie i wsparcie, jakiego doświadczyliśmy w trakcie kampanii wyborczej.


Z szacunkiem,


Donald Tusk

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej
  • 4
  • Odpowiedz