Wpis z mikrobloga

Czemu część z was uważa, że wyniki exit pool będą skręcone jutro na korzyść pisu którego elektorat sie nie przyznaje do nich? Sondaże do exit pool są tak samo tajne jak wybory, tzn ankietowany dostaje ankiete i wypełnia to bez wiedzy ankieterów więc przed nikim nie musi wyspowiadać, to nie jest zwykła sonda uliczna. Jedynym problemem są "odmowy" bo ankieterzy są zmuszeni do odnotowania tego, ale sposób prowadzenia exit pool jest na tyle specyficzny że ciężko go "oszukać" i powiedzieć że to akurat pisowski elektorat będzie dawać same odmowy. Sam ipsos który bedzie prowadzić exit poola ma swoje systemy aby takie odmowy "dopisywać" do odpowiednich partii, w 2019 zrobili to prawie perfekcyjnie.

Także nie bójcie żaby

#wybory #polityka #nocnazmiana
  • 9
  • Odpowiedz
każdy kto pisze o tym niepewnym exit pollu, bo "się ludzie nie przyznają" chyba myślą, że pracownicy ipsosu urodzili się wczoraj i takich rzeczy nie biorą pod uwagę


@zjadlbym_kebaba: po prostu ludzie patrzą przez pryzmat Słowacji gdzie błąd w exit poll wyniósł 5,5% aczkolwiek ja myślę, że jutro o 21 będziemy wiedzieć co jest pięć i oficjalne wyniki wiele się nie zmienią.
  • Odpowiedz
  • 1
@zjadlbym_kebaba: no troche dziwnie sie to czyta, ludzie nie rozmieją że exit pool stara sie być w choolere dokładny. To nie wybory do samorządu w szkole

Podsyłam wywiad z jedną z wazniejszych osób z ipsosu dla zainteresowanych https://oko.press/czy-exit-poll-powie-prawde-o-wyniku-wyborow

Wiem ze czesc osób uważa wydarzenia ze Słowacji za przykład który może sie wydarzyć, ale sam gość z wywiadu mówi że sam nie wie co tam mogło zawieść, a moglo to byc wiele
  • Odpowiedz
Sam ipsos który bedzie prowadzić exit poola ma swoje systemy aby takie odmowy "dopisywać" do odpowiednich partii


@Landekx: I na jakiej podstawie ich dopisują? Jak ktoś jest w moherze to do PIS, a jak z kucem to do konfederacji?
  • Odpowiedz