Wpis z mikrobloga

Wersja budy (z dzisiaj) coś się nie lepi z wersją mirków, którzy od początku lipca czekają na beke i ciągle ich procesują:

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w czwartek w TV Republika przekazał, że tempo wydawania decyzji w ramach programu "Bezpieczny Kredyt 2 proc." przyspieszyło z "5-6 tygodni do trzech tygodni".


Ten śmieszny gość potwierdził także, że spowodował fomo na rynku:

W ocenie Budy ceny nieruchomości są wyższe, ale nie wynika to z programu "Bezpieczny Kredyt 2 proc." Jego zdaniem wzrost cen wynika ze skumulowanego popytu, ponieważ część osób, która chciała kupić mieszkanie w 2022 r., wstrzymała się z zakupem.


"W kredycie 2 proc. kupuje się jedną trzecią mieszkań, nawet niecałą jedną trzecią. Natomiast większość kupuje się za gotówkę albo w zwykłym kredycie. Więc tam jest największy skok, tam jest największy przyrost. Można powiedzieć, że skumulowany popyt teraz jest na rynku" – stwierdził szef MRiT.


#nieruchomosci
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wersja budy coś się nie lepi z wersją mirków, którzy od początku lipca czekają na beke i ciągle ich procesują:


@rzzz: wniosek złożony pod koniec sierpnia, już wchodzą rzeczoznawcy.
  • Odpowiedz
@rzzz: a co ma powiedzieć? prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż pisowiec przyzna się do błędu ¯\(ツ)/¯ odnoszę się do wzrostu cen oczywiście
  • Odpowiedz
prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż pisowiec przyzna się do błędu


@whoru: Tam nie ma żadnego błędu. Ten program od początku był pisany przez deweloperów dla deweloperów i zasponsorowany grubą walizką pieniędzy. Nie ma mowy o żadnym błędzie. Miał być wzrost cen i jest wzrost cen.
  • Odpowiedz
wniosek złożony pod koniec sierpnia, już wchodzą rzeczoznawcy.


Poprawka, połowa września. Przedwstępna pod koniec sierpnia.
  • Odpowiedz