Wpis z mikrobloga

@Detharon to zależy, jak jestem w szpitalu lub „w innej dziczy” to moim urządzeniem przenośnym jest Samsung galaxy tab S6 Lite i wtedy korzystam z programu dostępnego na androida - krity. A na swoim ciężkim sprzęcie to aktualnie się przesiadam z bezekranowego huiona na ekranowy xp-pen i w takich normalnych warunkach nie-polowych rysuję w Paint tool SAI
@OwcaRysuje: O patrz, a ja nawet nie wiedziałam, że jest Krita pod Androida. Używam IbisPainta na Samsungu, też z serii Galaxy Tab z piórkiem S-Pen, ale jakoś mnie irytuje to gładkie ślizganie się rysika po ekranie bez żadnego oporu. W tabletach przeznaczonych stricte do rysowania też jest takie odczucie? Bo przez to jakoś się do digitalu nie mogę przekonać, brakuje mi szurania po papierze.
@jeden_na_dziesiec istnieją powierzchnie paper like na samsungi, są całkiem niezłe tylko szybciej się zużywają niż te zwykłe (ja korzystałam z takiej i takiej i lubię jak mi się ściera i wyrabia rysik ale trudno znaleźć zamienniki końcówek w rozsądnej cenie, też używam twardych bo mi przeszkadza ciągnąca się po ekranie gumka ). Odczucie zależy od tabletu, są fakturowane - ale faktura się zużywa. W Huionach nie ma śliskiego odczucia i faktura jest
@Dancin nie zniechęca mnie to, AI może być przydatnym narzędziem dla artystów zajmujących się concept artem. Dużym problemem są prawa autorskie i bazy z których kożysta AI. Dodatkowo AI nie zagraża artystycznemu rynkowi pracy z uwagi na to, że praw autorskich nie da się przypisać człowiekowi więc w praktyce nic tego nie chroni. Szeroki temat - za dużo kwestii bym mogła to ruszyć w szczegółach. Osobiście nie planuję korzystać z AI bo
@Dancin: W sklepach można kupić ciuchy za grosze, a i tak są ludzie, którzy szyją je sobie samodzielnie, robią na drutach, szydełkują itp. Masowa produkcja czegokolwiek, czy to są ubrania, czy obrazy, na pewno wpływa na rynek i możliwości zarobku na danej umiejętności, ale na indywidualną potrzebę tworzenia już nie. Kreatywność jest wewnętrzną potrzeba samorealizacji, bez względu na opłacalność.
A poza tym AI potrafi robić jak na razie "składaki", ale raczej
@OwcaRysuje: Patrząc po opiniach na Allegro, kupiłam sobie folię 3mk, jest zarąbista! Komfort rysowania kompletnie inny,nie ma takiego problemu z precyzją linii jak na śliskiej powierzchni. I druga rewolucja - zainstalowałam sobie Kritę. Ma trochę za dużo opcji jak na moje potrzeby, ale lepiej współpracuje z rysikiem - lepszy czas reakcji niż z IbisPaintem, który ma trochę opóźnienia. Teraz mam praktycznie jak rysowanie na papierze, ale z wszystkimi zaletami digitalu. Może