Wpis z mikrobloga

@Krupier: @ArchDelux Klasyka grammar nazi sie zleciało ale już nie łaska napisać jak powinno wyglądać prawidłowy zapis. Wam chodzi tylko o to by wyśmiać tego co napisał z błędem a nie by poprawić czyjś błąd

#s----------e
  • Odpowiedz
@Ilirian: Bo @Krupier i @ArchDelux nie mają pojęcia, jakie są możliwości. A w tym przypadku nie ma zbyt dużo możliwości, bo jedynie co można zrobić, to napisać w całości słownie, czyli "trzynastkę i czternastkę". Podejrzewam jednak, że w takiej formie @gregory96 nie odniósłby zamierzonego efektu, bo chciał pewnie, żeby te liczby 13 i 14 od razu rzucały się w oczy. Tak więc, według mnie, autor wpisu nie
  • Odpowiedz
Klasyka grammar nazi sie zleciało ale już nie łaska napisać jak powinno wyglądać prawidłowy zapis. Wam chodzi tylko o to by wyśmiać tego co napisał z błędem a nie by poprawić czyjś błąd


@Ilirian: przecież nikogo nie wyśmiewam, zrobiłem tylko emotkowego facepalma bo chyba sam przyznasz, że taki zapis wygląda komicznie?

Kwestia zapisu liczebników porządkowych jest dość prosta: https://rjp.pan.pl/porady-jezykowe-main/1042-zapis-liczebnikow-porzdkowych
  • Odpowiedz
Bo @Krupier i @ArchDelux nie mają pojęcia, jakie są możliwości.


A jednak mają.

A w tym przypadku nie ma zbyt dużo możliwości, bo jedynie co można zrobić, to napisać w całości słownie, czyli "trzynastkę i
  • Odpowiedz
Więc mógł napiasć 13. i 14.


@Krupier: Nie mógł, bo "13. i 14." oznacza "trzynasty i czternasty", a nie "trzynastkę i czternastkę".

Wg siebie to możesz i "poszłem/weszłem" mówić, ale to już twoja sprawa i to ty będziesz na głupka
  • Odpowiedz
Nie mógł, bo "13. i 14." oznacza "trzynasty i czternasty", a nie "trzynastkę i czternastkę".


@Wykopaliskasz: mógł ponieważ 13. i 14. oznacza w tym kontekście trzynastą i czternastą.

Przeczytaj ostatnie zdanie mojego komentarza, w którym wyjaśniam różnicę między niedbałym a celowym pisaniem z błędem. Dodatkowo wejdź w link, który
  • Odpowiedz
mógł ponieważ 13. i 14. oznacza w tym kontekście trzynastą i czternastą.


@Krupier: On nie chciał napisać "trzynastą i czternastą", tylko "trzynastkę i czternastkę".

Jak wyżej, reszta komentarza, to Twoja opinia, a nie fakty, więc się nie odnoszę, bo masz prawo do opinii, nawet jeśli jest błędna.
  • Odpowiedz
On nie chciał napisać "trzynastą i czternastą", tylko "trzynastkę i czternastkę".


@Wykopaliskasz: no tak, racja. Nie obudziłem się jeszcze. Więc mógł śmiało napisać 13. i 14. Nie mógł napisać "trzynaście-nastkę" bo nie ma takiego słowa.

Jak wyżej, reszta komentarza, to Twoja opinia, a nie fakty, więc się nie odnoszę, bo masz prawo do opinii, nawet jeśli jest błędna.


@Wykopaliskasz: to tak samo jak ty. Akurat tu się mylisz
  • Odpowiedz
już nie łaska napisać jak powinno wyglądać prawidłowy zapis


@Ilirian: wybacz, że nie użyłem Google za Ciebie. W pracy też inni muszą Cię we wszystkim wyręczać?

nie mają pojęcia, jakie są możliwości. A w tym przypadku nie ma zbyt dużo możliwości, bo jedynie co można zrobić


@Wykopaliskasz: xD Możliwości są takie, jak opisane w zasadach języka polskiego i jest ich parę, ale gratuluję inwencji w usprawiedliwianiu Waszego zbiorowego
  • Odpowiedz
@Krupier: Pierwsza część komentarza to powtórzony błąd z poprzedniego, więc jedynie odsyłam do wyjaśnienia, które już napisałem.

Druga część to ponownie opinie, do której, jak już pisałem, nie będę się odnosił, bo masz prawo do opinii, nawet jeśli jest błędna.
  • Odpowiedz
Pierwsza część komentarza to powtórzony błąd z poprzedniego, więc jedynie odsyłam do wyjaśnienia, które już napisałem.


@Wykopaliskasz: jedyny błąd popełnił OP. Co ja mogę?

Druga część to ponownie opinie, do której, jak już pisałem, nie będę się odnosił, bo masz prawo do opinii, nawet jeśli jest błędna.


@Wykopaliskasz: no tak, ty też. I tak jak mówiłem, dziś akurat mylisz się ty, jutro pomylę się ja. No żyćko.
  • Odpowiedz