Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś wytłumaczyć mi jedną rzecz - dlaczego jest takie ciśnienie na Amerykańskie ATACMS, jeśli Ukraina ma już rakiety od Wielkiej Brytanii i Francji, które rzekomo powinny zapewniać podobny zasięg?

Czy może faktycznie jest tak, że ATACMS mogą lecieć na 300 / 300+ km a Stormy na dużo mniej? Czy może zasięg podobny ale lepsza skuteczność?

+ wiadomo, że dla Ukrainy lepiej jest dostać więcej broni / amunicji, ale przecież można powiedzieć, że systematycznie pojawiają się już doniesienia o tym, że Ukr skutecznie atakuje cele w Rosji oddalone o setki kilometrów przy pomocy własnej amunicji. Więc czemu ATACMS jest widziane jako takie wunderwaffe?

#wojna #ukraina #rosja
  • 4
  • Odpowiedz
@dickdiepie: po prostu Stormów jest mało a ATACMS to nie jest żadne wunderwaffe po prostu to tak jak z F16 najpierw się nasi kochani eksperci podniecają a potem gadka że to w sumie nic wielkiego i za dużo nie zmieni
  • Odpowiedz
@dickdiepie: ATACMS dają dużo większą elastyczność,
ZSU ma bardzo małe lotnictwo w tym momencie, nie wszystkie samoloty są przystosowane do zachodniej broni, a atacamsy odpalisz z himarsa
  • Odpowiedz