Wpis z mikrobloga

@Wykopaliskasz Ale tak jest od lat. Kiedyś mój ojciec miał wypadek. Auto, które jechało za nim wjechało mu w dupę jak ten skręcał i miał włączony kierunkowskaz, że skręca. Policjant, który przyjechał na miejsce był znajomym sprawcy wypadku. Mój ojciec ledwo żył, wstrząśnienie mózgu, poobijany, uszkodzony kręgosłup(na szczęście lekko i się w pełni wyleczył później), ledwo się sam wydostał z samochodu, bo tamten nawet mu nie pomógł. Samochód oczywiście do kasacji.

Pierwsze
@Wykopaliskasz: Znajomy z pracy miał stłuczkę. Nie wyhamował i uderzył w samochód jadący przed nim, a samochód za nim z kolei uderzył w niego. Przyjechała policja i uczciwie przyznał się do swojej części winy. Po chwili policjanci wrócili do niego i poprosili, żeby nie mówił o tej pierwszej stłuczce, tylko zrzucił winę za wszystkie uszkodzenia na tego kierowcę z tyłu. Powiedzieli, że w taki sposób będzie to jedno zdarzenie zamiast dwóch,
@Wykopaliskasz: wyobraź sobie że Komendant Główny Policji przemycił granatnik z Ukrainy, odpalił go w swoim gabinecie i nawet go nie zdymisjonowali XD


@pilot1123: nawet go nie zdymisjonowali? xD przecież postawili go w roli ofiary XDDD ciekawe czy dostał odszkodowanie za ten ''incydent'', przecież niektóre sytuacje, które dzieją się w tym kraju przebijają twórczość Walaszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Okazuje się, że nic się nie zmieniło, dalej jest dokładnie tak samo, dalej ten sam burdel


@trololo55: bo rządzi partia dziadków, ludzi urodzonych i wychowanych w komunie więc robią tak jak się nauczyli. I nie, PO tego nie zmieni bo ich elektorat jest niewiele młodszy, to również ludzie z komuny.

Nadzieja jest tam, gdzie idą najmłodsi wyborcy, którzy z komuną nie mają nic wspólnego.
@Wykopaliskasz: ze 20 lat temu, córka dyrektorki banku wjechała z pełnym impetem w samochód sąsiada moich rodziców, który stał sobie zaparkowany przed bramą domu - prawdopodobnie jechała za szybko i straciła panowanie. Policjanci podeszli do niej, ona wykonała jakieś telefony, policjanci pokiwali głowami. Nie pytali nikogo czy ktoś widział wypadek i jak to wyglądało. Nie wiem jak dokładnie się to skończyło, ale koniec końców ten sąsiad musiał zezłomować samochód i żadnego
@trololo55: @JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy Dawniej dostęp do Internetu nie był tak powszechny, dlatego, mając w kieszeni lokalnych polityków, policję i media, łatwo było takie tematy wyciszać. Dziś, wydaje mi się, że duża odpowiedzialność spoczywa na nas - internautach, społecznościach internetowych - by takie sytuacje na poziomie lokalnym wyłapywać i za pomocą dostępnych platform (np: Wykop) nagłaśniać na cały kraj.
@Wykopaliskasz: W mojej rodzinnej miejscowości policjant po pijaku spowodował wypadek. W gazetach wielki poruszenie, człowiekowi wieścili więzienie, wyrzucenie z policji, a jedyne co mu zrobili to przenieśli go na inny posterunek policji.
@Wykopaliskasz: Mój ojciec został zabity przez pijanego kierowce na początku lat 2000. #!$%@? koleś wjechał na niego na czołówkę. Tato zginął na miejscu-patus przeżył. Mimo świadków, badań krwi itp milicja powiedziała że ojciec rozmawiał przez komórkę (której nie miał) czyli winny i sprawa zamknięta. Winowajca połowa rodziny w policji. I co ugrasz na wsi z machiną władzy? Patus dziś stoczył się i jest zwykłym śmieciowym menelem.
@Wykopaliskasz: No bo to jest Polska właśnie, wychodzi prawdziwa natura tego państwa. Fakt, marazm i beznadzieja PRLowskiego niedostatku rozbudziła nadzieje na coś więcej. Weszliśmy do Nato, do Unii, dołączyliśmy do krajów pierwszego świata ekonomicznie, kilka-kilkanaście lat żyliśmy z kursem obranym na zachód. Spróbowaliśmy, nie spodobało się, uznaliśmy że wystarczy i wracamy na wschód, ściągamy garnitur ubrany raz na wesele i zakładamy na powrót laczki i przepoconą koszulkę. Polska to jest Rosja
wyobraź sobie że Komendant Główny Policji przemycił granatnik z Ukrainy, odpalił go w swoim gabinecie i nawet go nie zdymisjonowali XD


@pilot1123: to tam ch... ale żeby uznać go przy tym za poszkodowanego to jest kpina, to dużo mówi o polakach, że akceptują takie rzeczy.