Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

Jest bowiem na Ukrainie bardzo popularna piosenka, która nosi tytuł „Батько наш - Бандера“ (Baćko nasz Bandera - Ojciec nasz Bandera).

https://youtu.be/o69HSekQUi4?si=Ae_zIoJ_c-esJlzf

https://youtu.be/lZ6kBcqb27Y?si=aStlk4bCrdRIiL6w

Tymczasem na Ukrainie lwowska rada obwodowa ogłosiła rok 2022 rokiem.... Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)! A wcześniej były pomysły, aby budowany na EURO 2012 stadion nazwać imieniem Stjepana Bandery! Cała Ukraina usiana jest pomnikami tego „narodowego bohatera“, a czerwono-czarne flagi były i są tam normą.

Polityka historyczna prowadzona przez tamtejszy rząd to prawdziwy policzek dla każdego Polaka!
Pobierz patrykpop22 - #ukraina  #wojna 

Jest bowiem na Ukrainie bardzo popularna piosenka, k...
źródło: Screenshot_2023-09-24-21-17-21-481_com.google.android.youtube
  • 12
@robertkk: czyli nie wolno według Ciebie nie wolno krytykować Ukrainy w jakimkolwiek stopniu bo uznajesz to trolowanie. Masz naryte w głowie. Polityka pokazała, pomagasz komuś a ktoś wbija Ci w nóż w plecy skarżąc się do komisji i żądając odszkodowania. A to pytanie które zadałem dotyczyło firmy w której pracuje a nie Ukrainy. Natomiast po prostu przytoczyłem piosenkę którą śpiewają, Banderą ich Ojciec. Brawo Ty.
Czy Lewica, Prawica, Ukry, Ruskie, Niemcy,
@robertkk: Nie interesuje mnie kto daje mi plus czy nie.
Owszem, siedział, ale nie jako szeregowy więzień.Ukraina kolaborowała wcześniej z Niemcami, łudząc się, że za aprobatą Hitlera będą mogli proklamować identyczne, faszystowskie państwo. Srodze się jednak zawiedli, bo A.H. traktował Reichskommissariat Ukraine jako tereny trofiejne, przeznaczone do bezwzględnej eksploatacji. Wsadzono zatem Banderę - nota bene agenta Abwehry o pseudonimie Konsul - do obozu w Sachsenhausen i osadzono w odizolowanym od reszty
@robertkk: Nie o mordowanie tu chodzi tylko o stawianie pomników mordercom.

teraz powiedz ilu ukraincow wie co robilo upa polakom z zachodniej ukrainy (bo z centrum i wschodniej to wiadomo ze niewielu)


Ukraińskie władze na szczeblu miast powinny wiedzieć. A jak nie wiedzą, to centralne władze powinny ich uświadomić. Bo na Ukrainie nadają nazwy ulicom im. Stepana Bandery (ponad 500 takich przypadków). Masz o tym w wiki (https://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera)

zwlaszcza po
@cebulowy_krezus: pewnie dlatego ze jest wojna, a upa, jakby nie bylo, to byla organizacja nacjonalistyczna a wiec przypomina im o patriotyzmie i zjednoczeniu podczas wojny. Pytanie, czy ukraincy pozniej to zmienia, bo nowych bohaterow juz maja, a starych to by sie mogli co najwyzej wstydzic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertkk: Sami mówią, że wojna z ruskimi trwa od 2014. Na pewno mogliby kogoś znaleźć w międzyczasie do 2022. Choćby tzw terminatorów z donbaskiego lotniska. No, ale po co? Myślę, że to jest jakiś rodzaj lenistwa ich klasy politycznej.
Skoro nie ma chęci do zmian do tej pory, to ich nie będzie też po wojnie. Możemy się o to założyć
@patrykpop22: W Polsce nie rozumie się że duża część ukraińskiej tożsamości narodowej wynikającej z historii polega na wyzwalaniu się spod panowania i ucisku "polskich panów" i kult Bandery tylko się w to wpisuje. Jeśli chłop w Polsce miał status murzyna w USA na farmie niewolników i nie lubił swojego właściciela to chłop na Ukrainie nie lubił go jeszcze bardziej bo była różnica języka, religii i kultury. Z ich perspektywy Polacy to