Wpis z mikrobloga

#windows #komputery
Jak to jest teraz z tym wyndowsem10? Kupowałem w 2017 wersję OEM, więc teraz jak chciałbym zmienić komputer, to rozumiem potrzebuje kupować klucz na nowo? Jeśli tak, to co z kontem microsoft na którym powiedzmy mam zakupione gry? Mogę aktywować ten klucz na nowym kompie, używając tego samego konta? Wiem może głupie pytanie, ale nigdzie jakoś o tym nie pisze wprost, tylko standardowe regułki z których nic wyczytać nie idzie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Bad_Wolf: w ten sposób, czyli kupować nowego nie trzeba? A co powiedzmy w sytuacji, gdy mam już nowy komp, ale na starym mam pliki które chciałbym sobie przenosić już po instalacji systemu, i nie mam możliwości zrobić tego za jednym zamachem poprzez zgranie na pamięć zewnętrzną, jest taka możliwość?
  • Odpowiedz
@bary94pl: Konto Microsoft i klucz Windows to tak jakby 2 oddzielene produkty.
Możesz przecież mieć kilka komputerów - każdy ze swoim kluczem Windowsa, a na każdym komputerze możesz zalogować się tym samym kontem Microsoft.
Zatem gry są przypisane do konta Microsoft i po zalogowaniu się kontem na nowym komputerze z obojętnie jakim kluczem Windowsa będziesz miał do nich dostęp.

Co do klucza - jak go wbijesz na nowy komputer będzie
  • Odpowiedz
mam pliki które chciałbym sobie przenosić już po instalacji systemu, i nie mam możliwości zrobić tego za jednym zamachem poprzez zgranie na pamięć zewnętrzną, jest taka możliwość?


@bary94pl: Przeciez nic sie nie stanie jak na chwile bedziesz miał oba systemy w uzyciu. Zeby byc pewnym odlacz router od internetu i przeslij sobie po wewnetrznej sieci pliki jakie potrzebujesz.
  • Odpowiedz