Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#alimenty #prawo #polska #dzieci #rodzice

Hejo mirki zupełnie nie znam się na tych sprawach, a uzyskanie dobrych informacji od pomocy społecznej nie jest łatwe. Przejdę do konkretów. Mam 20 lat, pracuje na umowę zlecenie i studiuje zaocznie. Od lat dostaje alimenty z funduszy (matka nigdy nie podjęła się płacenia ich) Z racji na wysoka emeryturę ojca, który i tak grosza mi nie daje alimenty i tak są bardzo niskie ~ 200 zł. Od połowy czerwca pracuje na stałe, wiem, że trzeba dać o tym znać do funduszu. Nie wiem tylko w jaki sposób, jakie dokumenty zanieść, jakie dokumenty od pracodawcy. Wiadomo, że na UZ można zarobić 100 zł, a można 4 000 zł, więc jakie kwoty wpisać i na jakiej podstawie to zostanie rozliczone? Wnioskując, po tym, że na jedna osobę w gospodarstwie przypada jakieś 1200 zł pewnie nawet nie będą mi przysługiwać dodając moje źródło dochodu, ale chce to sprawdzić. Ewentualnie myśle też o zwykłym odstąpieniu. Czy będę potrzebować dokumentów od ojca? Czy w ogóle muszę to zgłaszać, że pracuje i zwracać jakieś pieniądze od czerwca? Na nowy rok studiów już nie zamierzam składać wniosku, bo więcej wydam na dojazd do tego Ośrodka pomocy niż dostanę samych alimentów. Czy jeśli tego nie zgłoszę czekają mnie jakieś kary. Miał ktoś taką sytuacje. Nie urywam, że jazda 300 km do miasta żeby złożyć jakiś wniosek nie jest mi na rękę. Pani przez telefon powiedziała, że można zrobić to tylko osobiście.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim