Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć.

Jako że HR w mojej firmie okazały się mało pomocne, linkując tylko artykuł z wewnętrznej strony, który nie zawierał żadnych konkretów, postanowiłem sprawdzić tutaj, gdyż kojarzę, że na wykopie mamy całkiem sporą reprezentację prawników (i to nie tylko takich, którzy od września wrócili do szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Moje pytanie dotyczy #pracazdalna #prawopracy #prawo #pracbaza #korposwiat #rodzice #dzieci, a konkretniej nowelizacji Kodeksu Pracy i przepisów regulujących elastyczne formy zatrudnienia, a jeszcze konkretniej - pracy zdalnej.

Zrobiłem trochę researchu w sieci, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł potwierdzić moje rozumienie lub wyprowadzić mnie z błędu. Swoje wnioski przedstawiam w poniższych dwóch punktach. Oczywiście zakładamy, że chodzi o wykonywanie zdalne pracy, która się do tego nadaje, tj. w tym przypadku pracy przy komputerze.
1. Pracownicy będący rodzicami dzieci do lat 8 mogą złożyć wniosek o pracę w pełni zdalną w ramach elastycznej formy zatrudnienia.
2. Pracodawca, który nie zgadza się na pracę zdalną w ramach elastycznej formy zatrudnienia, musi wskazać, w jaki sposób taka forma wykonywania pracy wpłynęłaby negatywnie na organizację pracy zespołu bądź zakładu. Czyli w praktyce w korporacji, która umożliwia częściową pracę zdalną, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i wniosek powinien zostać zaakceptowany.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat, bo przeglądając artykuły w internecie, spotykałem się z różnymi wersjami, np. dotyczącymi rodziców dzieci do lat 4 zamiast 8.
Może ktoś ma praktyczne doświadczenie i jest w stanie powiedzieć, jak to wygląda u was w zakładzie pracy/korporacji?

Z fartem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach