Wpis z mikrobloga

Wszyscy mówią że Samsung Galaxy S5 niewiele różni się od Galaxy S4, tak samo było niecały rok temu kiedy prezentowano Galaxy S4 mówiono że ewolucja Galaxy S3 itd. Są to hejty tak samo jak w przypadku Volkswagena Golfa. Jednak w mojej opinii filozofia Samsunga jak i Volkswagena jest prawidłowa. Rozwijają oni swoje produkty i dążą do dopracowania ich w jak najlepszym stopniu. Podobnie robi również Apple. Czy różnica w wyglądzie między iPhone 4 a iPhone 5S jest ogromna?

Tak?


Pomiędzy kolejnymi wcieleniami są różnice znacząco poprawiające model. Przekłada się to na sukces zarówno Samsunga jak i Volkswagena.

Często podnoszony jest argument iż są to produkty nudne, jednak firmy zdają sobie sprawę iż popełnienie błędu doprowadziło by je do utraty rynku, jak np Nokia, która z lidera spadła dość mocno.

Dlatego rozumiem oczekiwanie na rewolucję jaką była np prezentacja iPod'a lub iPhone'a jednak firmy dobrze wiedzą co robią.



#samsung #mwc2014 #hejty #mojaopinia #oswiadczenie #android
  • 19
@Alver: Nawet mi się podoba wygląd, niebieski. Ewolucja podzespołów, aparat i ekran dobre posunięcia. Bateria i tryb oszczędzania tez dają radę. Funkcje fit jak najbardziej na plus m . in ze względu na nie kupiłbym s5. Zmyślne zastosowanie czytnika linii papilarnych tylko ni #!$%@? nie rozumiem w jakim celu wsadzono z tyłu czujnik bicia serca. Ni #!$%@? nie czaje.
@johnny-oio: Hahaha.

Też liczyłem na coś świeższego do czasu ażsięzastanowiłem na co właściwie liczę? Na trójkątną metalową obudowę? ( ͡º ͜ʖ͡º) Co mogło by się w wyglądzie zmienić aby był on świeższy?

@Kangel: Co jest nie tak z Twoim S2, mój działa bardzo dobrze od czerwca 2011 do teraz (stan na 21:21), i cały czas wacham się czy go zmienić bo służy mi dzielnie.

@
@Alver ja bym dał to samo co samsung jeśli chodzi o podzespoły, ale dodałbym jeszcze ois w aparacie . Zrobił rewolucję w UI i dałbym lepsze materiały oczywiście :). 3000mAh lepiej by oddziaływało marketingowo. 3gb ram wystarczy, jest kit kat.
@Alver: Ten czujnik pewnie po to, że zegarek i opaska to dodatkowe akcesoria a tak ktoś może sobie zbadać puls mając sam telefon.

W sumie to niech ktoś powie jak bardzo ten czujnik pulsu się różni od tego?

@dwuwarstwowy z aparatem trzeba czekać na testy bo jest jakaś inna technologia

Szkoda, że nie zapowiedzieli żadnych dużych zmian w nakładce. Liczyłem na s-voice z obsługą polskiego.

@dwuwarstwowy: Co do materiałów to jeszcze się chyba nie można doczepić, jeśli jest tak wykonany jak Samsung Galaxy Note 10.1 Edycja 2014 to nie miałbym zastrzeżeń. Ludzie nie lubią rewolucji, rewolucja w UI nie była by dobra z wielu powodów, 3Ah to już spora waga i rozmiar i tak podziwiam 2,8Ah tylko pytanie czy Li-Ion czy Li-Pol, mam nadzieję że to drugie. Co do systemu to mam nadzieję na dobrą optymalizację.
@Alver: ja oglądam prezentacje począwszy od SGS2 i muszę powiedzieć, że po tej jestem najbardziej zawiedziony ze wszystkich jakie oglądałem. To chyba pierwszy Galaxy który nie w pełni zasługuje na następny numer, chyba naprawdę lepiej by było to nazwać S4+.
@Alver: teraz to w ogole mam Desire Z, w ktorym nie dziala polowa dotyku, klawiatura fizyczna ledwo zipie i sie calyczas wylacza. A S2 dostalem od brata na zasadzie "jezeli go naprawisz, jesr Twoj" - musze upolowac jakas plyte glowna i ja do niego wstawic :)
@Alver: Sam mam S3 i nie widzę powodu dla którego miałbym go zmienić na S5. Z nowych funkcji podoba mi się tylko Auto Focus oparty na detekcji fazy. Problem z funkcjami sportowymi jest taki, że nie wyobrażam sobie uprawiania sportu z telefonem tej wielkości w kieszeni, zegarek z pulsometrem wciąż jest lepsza alternatywa niż S5 + gear. Samsung powinien popracować nad designem i wykonaniem swoich urządzeń bo klapka z takiego plastiku
@gangstaproblasta: Bardzo fajna grafika i powiem szczerze że jestem zaskoczony że S5 znów jest bardziej kanciaste niż S4 :| Co do zmniejszania ramek to większe ich zmniejszenie mogłoby powodować przypadkowe kliknięcia podczas trzymania telefonu, więc uważam że nie należy przesadzać. Nie sądzę iż powinno się nazwać SGS4+ to nie tak idzie. Myślę że do czasu trzymania go w rękach więcej nie może być powiedziane. @Yogi_: Na jakiej podstawie wypowiadasz się
@Alver: Po prostu uważam, że telefon z najwyższej półki powinien być wykonany z materiałów lepszych niż plastik udający metal (dopóki się nie zetrze) i plastik udający skórę.
@Yogi_: On nie udaje skóry, to po prostu tworzywo sztuczne które w Note jest przyjemne w dotyku, metal zwiększyłby niepotrzebnie wagę. Mi się ramki wokół ekranu przez 2.5 roku nie starły w SGS2. Jaki materiał chciałbyś użyć?
@Alver: U mnie w s3 jest na nich mnóstwo odprysków dlatego uważam, że ramki powinny być metalowe. Co do wykonania to Samsung nie zauważa że inni producenci w swoich flagowych urządzeniach stosują nie tylko lepszą specyfikację ale też lepsze materiały niż w pozostałych modelach. Sony stosuje szkło, HTC aluminium, Nokia ma, co prawda plastikową ale robiącą świetne wrażenie, obudowę typu unibody. Jeszcze raz podkreślam, że to jest telefon za prawie 3000zł,
@Yogi_: Raczej za prawie 2k PLN jeśli mówimy o S4. Tylko po premierze kosztował około 2500. W innych samsungach są gorsze materiały, choć przyznaję że było by to im plus gdyby telefon zrobili z droższych materiałów, wtedy nikt by im tego nie zarzucał.