Wpis z mikrobloga

Regularnie przyjeżdża śmieciarka u mnie na osiedle. Nic nadzwyczajnego. Jednak jeden z ekipy to dzieciak. Dzieciak czyli dużo młodszy ode mnie, daje mu max 19 lat.

Fajnie, że pracuje i to nie lekko, ale czy aby na pewno nie ma dla chłopaka w tym wielu czegoś „lepszego”? Praca ani przyjemna, ani lekka i zapewne też niewybitnie dobrze płatna. Nie oczekuje, że będzie pracować w biurze czy latać jako przedstawiciel handlowy, ale jakaś praca w sklepie budowlanym czy nawet w serwisie samochodowym wydaje mi się być nieco lepszą opcją.

#pracbaza #praca
  • 13
@30062018
Moze musiał iść na szybkości gdzieś do pracy i nie wybrzydzał ale z czasem zmieni na coś innego?
Może dorabia sobie przed studiami?
Może chce mieć expa w prowadzeniu ciężkiego pojazdu?
Może jest po prostu głupi i nie da sobie rady w niczym bardziej skomplikowanym?
Możliwości jest wiele.
@30062018: tak wygląda rynek pracy w polszy. Są nawet ogłoszenia na staż gdzie wymagają doświadczenia ( )
zresztą nawet badania statystyczne to potwierdzają, ilość wakatów w polsce to ok 1% wszystkich miejsc pracy podczas gdy średnia w innych państwach unii to przynajmniej 2-3%, W ubiegłym roku w Czechach było 3x więcej wakatów niż w Polsce a kraj 3-4 razy mniejszy.

jeżeli nie wierzysz przeprowadź eksperyment, wyślij
Fajnie, że pracuje i to nie lekko, ale czy aby na pewno nie ma dla chłopaka w tym wielu czegoś „lepszego”? Praca ani przyjemna, ani lekka i zapewne też niewybitnie dobrze płatna.

@30062018: Jako niewykwalifikowany na budowie zarobił by tyle samo, za to zaharowałby się mocniej. Pewnie i są lepsze prace, ale albo on się nie nadaje albo nie wie o nich.
@30062018: ja #!$%@?ę, pewnie lepiej żeby poszedł na politechnikę i całe życie był traktowany jak gówno, tak jak ja i miliony innych mężczyzn?
Największym kłamstwem tego świata jest twierdzenie, że wykształcenie coś daje podczas gdy jest totalną stratą czasu.