Wpis z mikrobloga

W roku 2019, Rosyjska Akademia Nauk wziąła pod warsztat hipotetyczny scenariusz, w którym wspólna przestrzeń gospodarcza Federacji Rosyjskiej, rozpada się na autonomiczne podmioty, wzdłuż jej obecnych granic.

Na tej podstawie stworzono poniższą mapę nowego podziału rosji.

Obliczenia przeprowadzono analogicznie do schematu procesu rozpadu ZSRR pod koniec lat 80. XX w.

#ukraina #wojna #rosja #historia #ciekawostkihistoryczne
Pobierz Kumpel19 - W roku 2019, Rosyjska Akademia Nauk wziąła pod warsztat hipotetyczny scena...
źródło: temp_file8074343583536143976
  • 6
@Kumpel19: jeśli miałoby dojść do jakiegokolwiek podziału onuckiej krainy, to możemy zapomnieć o tym, że decydentami stref podziału będą gubernatorzy regionów, a będą nimi osoby posiadające za sobą wierne siły "mundurowe" na danym regionie. Czyli albo gubernator ma urobionych wojskowych u siebie i wtedy ok - region jego w jakimś określonym terenie, albo będzie decydować dany "generał lub ich zbiór" mający wierne sobie jednostki. Więc takie mapy są o kant pupy
@Kroomka Niestety nie umiem znaleść źródła. nie wszystkie strony rosyjskie administracyjne czy informacyjne są dostępne. pobrałem to z rosyjskiej strony z info-obrazkami. Tak więc.. proszę uznajcie to jako Ciekawostkę, nie opartą faktem i źródłem.
@Kumpel19: tak ładnie by się nie rozpadli. To już ponad 100 lat sprawiania by regiony Rosji nie mogły być samodzielne. Powstał by chaos bo każdy kraj w Rosji czegoś by potrzebował od innego. A że jeszcze ludność rozrzucali po całym terytorium... To problem wielokrotnie większy niż po rozpadzie Jugosławii. I na pewno by wyszli po za granicę administracyjne. Od choćby po to by zdobyć elektrownie, albo węzeł kolejowy.