Wpis z mikrobloga

Czego dowiedzieliście się z internetu, że wasza rodzina nie różni się niczym od innych rodzin?

Jak byłem mały i jeszcze nie mieliśmy w domu internetu, to zawsze jak wracałem z szkoły, był obiad w łóżku, a jak nie chciałem dojeść, to zawsze mi mama mówiła, "zjedź mięso, zostaw ziemniaki", jak pierwszy raz polizałem internet to zauważyłem, że prawie każda rodzina mówi tak do dziecka...

Czy była jakaś konferencja rodziców aby tak mówili do dziecka jak nie chce jeść? Ja nie zostałem zaproszony na nią jak coś.

Ja zostałem teraz rodzicem, ale nigdy tak nie będę mówić do swojej córki! Jak nie chce, ok, jak zgłodnieje to sama przyjdzie po jedzonko, nic na siłę.

#pytanie #ciekawostki #rodzice
  • 1
Kiedyś była inna mentalność. Wynikało to z wielu czynników, np. z faktu że mięso nie było łatwo dostępne. Mówię tu oczywiście o czasach komuny. Teraz przy dostępie do badań i materiałów odnośnie czy to żywienia czy rozwoju dziecka wielu rodziców również robi "to samo", jakby się zgadali. Ewenementem są dziś rodzice którzy krzyczą na dzieci, używają przemocy psychicznej czy fizycznej etc. Do lamusa powoli odchodzi dawanie dziecku nieograniczonego dostępu do ekranów /