Wpis z mikrobloga

@Jailer: Od dwóch lat tak jest tylko teraz wszyscy to zauważyli. Oficjalna liczba mieszkańców Gdańska jest o jakieś 100 tys. zaniżona. Dodając jeszcze ludzi mieszkających w Jankowie, Kolbudach, Lublewie, Pruszczu, Przyjaźni to jest za dużo na ten układ dróg, który nie zmienił się od 2016 roku, gdy otworzono trasę sucharskiego. Obszar aglomeracji trójmiasta liczy 1,1 mln mieszkańców, to prawie taka Warszawa a zamiast 3-pasmowych obwodnic jest jedna 2-pasmowa i reszta to
Od dwóch lat tak jest tylko teraz wszyscy to zauważyli.

@Teec: bez przesady. Owszem, wcześniej też były korki, ale nie codziennie i nie tak ogromne. Od kiedy rozkopali Węzeł Południe to na obwodnicy ma miejsce Armagedon, a korki przybrały charakter regularny. Pozostaje mieć nadzieję, że Obwodnica Metropolitalna da chociaż kilka alt ulgi Obwodnicy Trójmiasta, na której teraz jest taki ruch, że jakiekolwiek plany przebudowy można włożyć między bajki.
@Jailer: Do 2020 dojazd z Oliwy/Zaspy do Kolbud czy Lublewa to było ok. 30-40 minut w zależności od korków. Od 2020 to 1h 30minut a potrafi być dłużej jeżeli się obwodnica mocniej zakorkuje.