Wpis z mikrobloga

Mirki, ogarnia ktoś skąd poole biorą takie wartości jak trudność, moc sieci itp?

Chciałem zrobić sobie coś prostego (może w php) co by mi automatycznie pokazywało co opłaca się kopać aktualnie. Na razie to jak typowy Janusz klepię po kolei wszystko ręcznie do Excela...

Wiem że jest to pobierane/wysyłane przez API. Tylko o ile np API dla Doge łatwo znaleźć w necie, to dla niektórych walut już nie. Musi być przecież jakiś sposób :-)

#kryptowaluty #mining
  • 14
@dobrabajera: oo, to coś istotnego. Tylko jeżeli bym chciał mieć dane dla np 20 walut, to musiałbym włączyć na kompie 20 walletów.

Z drugiej strony wallet pewnie też jakoś pobiera te informacje.
@MiKeyCo: czyli jednak to nie będzie takie proste. Myślałem że postawie sobie lokalnie jakiś serwer php, napisze kilka linijek kodu i będę miał takie dane pobierane automatycznie .

Ale z tego co piszesz wynika, ze dla każdej waluty będę musiał zainstalować osobnego daemona, tak? A może ten proces uruchamiany jest przez Developera?

Wybaczcie jeżeli głoszę herezje, ale jestem prostym użytkownikiem komputerów. I zdaję sobie sprawę, że duża część z Was siedzi
czyli jednak to nie będzie takie proste.


@ManDZiO: No właśnie takie będzie. :)

Daemony trzeba zainstalować i uruchomić. Ew. ustawić jako usługę systemową automatycznie startującą. Niczym ten daemon nie będzie się różnił od daemona Apache czy MySQL. Będzie sobie pracował i będzie można go odpytywać przez klienta - w tym przypadku aplikację webową.

Ale z tego co piszesz wynika, ze dla każdej waluty będę musiał zainstalować osobnego daemona, tak?


Zgadza się.
@MiKeyCo: Ok, widzę zatem, że nakład pracy byłby większy niż przy przepisywaniu tego ręcznie. No i założę się, że na Windows 7 to nie zadziała ;-)

A może jest inny sposób, żeby pobrać dane na temat trudności i mocy sieci? http://www.coinwarz.com/ udostępnia API, ale za większą ilość trzeba zapłacić.

Albo jest jakaś inna metoda na zautomatyzowanie tego procesu?
@ManDZiO: Jeśli będziesz korzystał tylko na własny użytek i rzadko to możesz napisać skrypt, który będzie pobierał z netu. Nie musisz nawet korzystać z API a możesz wprost parsować strony WWW i potem sobie to wyświetlić lub zrzucić do csv, żeby przetworzyć w arkuszu kalkulacyjnym.
@bmLq: Albo cronem odpytywać strony typu con-warz (wtedy nie potrzebujesz płacić za API). Tylko nie możesz pytać za często bo mogą się zczaić i zablokować IP :)