Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie akcji z @Kami123x.
W skrócie gość okazał się oszustem lub zupełnie niespełna rozumu.
-Odrzucał wszelką nie finansową pomoc od Mirków (zaczął prosić dopiero kiedy ludzie zaczęli pytać dlaczego chce tylko kasę).
-Totalnie miesza się w zeznaniach (heteroseksualny gość ktorego ojciec wyrzucił za homoseksualizm xd)
-Raz twierdzi ze nie jest żulem i ładnie pachnie a innym razem ze chodzi x dzień w tym samym i prosi o ciuchy.
-Nie reaguje na formy weryfikacji czy choćby prośbę by pokazać wynik z alkomatu (od miejsca przesiadywania do komendy policji 200m).
-Nie reaguje na oferty pracy (łącznie ze wskazaniem że zakład 50m od niego prowadzi akurat rekrutację i trzeba tylko oglądać wazony).
-Nie chce pokoju tylko odrazu cale mieszkanie dla siebie, prace tylko na uop i tylko "przed komputerem" (na którym nie potrafi sprecyzować co umie robić).
-Na dowód ze nie możne pracować pokazuje 13 przeterminowane orzeczenia o niepełnosprawności.
-Twierdzi ze nie jest w stanie utrzymać miotly (xd) ale codziennie nosi ze sobą 2 plecaki.
-Twierdzi ze nie może wyjechać z miasta (xd) a co dopiero z kraju bo ma dziewczynę (tak jakby miliony ludzi z całymi rodzinami, w lepszej sytuacji niż on nie wyjeżdżało zarobić).
-Twierdzi że ma 30 lat ale nie chce powiedzieć co robił przynajmniej ostatnie 12 ze ma wykształcenie podstawowe, 0 znajomych, 0 doświadczenia, umiejętności ani niczego.
-Nie chce mu sie czekać na darmowe posiłki (pewnie jest zarobiony), i narzeka ze za mało i nie takie jak chce.
-Mops mu nie pomoże bo trzeba czekać 3 miesiące wiec nie opłaca sie składać (pierwsze wpisy o bezdomności przynajmniej kilka miesięcy temu więc pomoc powinna już być)

Ogólnie znany schemat, wszyscy źli, świat zły. A biedny podmiot cierpi za nasze grzechy jako jedyny sprawiedliwy. Uważajcie komu wplacacie kasę.
#oszukujo #bezdomnyrekin #bezdomnosc
  • 23
W skrócie gość okazał się oszustem

@jamajskikanion: Gdzie dowody? Ja go wrzuciłem na czarną, ale z tego, co przeczytałem wynikało, że gość naprawdę ma problem, jakąś niepełnosprawność umysłową, bo dziwnie kleił zdania (nie wykluczam narkotyków), natomiast faktem było, że nie chciał innej pomocy niż pieniądze blikiem, więc #!$%@?ć go.
@jamajskikanion: Nigdy nie pomogłem żadnemu bezdomnemu czy innemu "potrzebującemu" w Polsce z prostego powodu - są instytucje, które to specjalnie robią. Jak widzę jakiegoś żula żebrającego o drobniaki to ja wiem, że alkus i jest już i tak zakałą społeczeństwa.
Jakby mi się przydarzył kryzys bezdomności to pierwsze co bym zrobił to pomimo że jestem ateuszem to dziękowałbym jakiejś fundacji brata Alberta czy innego Caritasu za ciepłe żarcie, a robotę to