Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, czy jak mam l4 od rodzinnego i na zwolnieniu jest napisane że mogę chodzić, mogę na 1 dzień wyjechać gdzieś dalej od domu pospacerować? Nie chodzi o żadne wakacje, tylko żeby się wyrwać z miasta do natury, nad jezioro lub góry.
#pracbaza #l4 #prawo #medycyna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@Ulfric_Stormcloak: Otóż nie. Zus zla na może chodzić znaczy że może iść do lekarza do apteki, do sklepu lub wykonywać czynność prowadząca do powrotu do zdrowia rehabilitacja itp. Za to można wyjechać za granicę jeśli zgłosi się pobyt tam .
@dr_Batman: Dobrze. W takim razie wytłumacz mi dlaczego po kontroli ZUS i zablokowaniu mi świadczenia, ZUS uznał moje tłumaczenie, że byłem po prostu u rodziców i przywrócił świadczenie? Zwolnienie chodzące. Było to w maju tego roku, było to trzecie zwolnienie, ciągiem, kontrola w okolicach 50 dnia choroby. W zaleceniach nic o uzdrawiających wizytach u rodziny.

Taki ekspert właśnie( ͡° ͜ʖ ͡°) Co tam, lekarzem się zostało niedawno
@Ponury_przegryw: To, że ZUS ci uznał nie znaczy, że jest to z zasady dozwolone. Zgodnie z zasasami interpretacji ZUS nie można bywać na wizytach towarzystkich. Może osoba samotna za to robić rzeczy konieczne do egzystencji, u rodziny generalnie mozna być, może zus zastosował interpretację jak niezgloszenie zmiany miejsca pobytu. Trzeba być doprawdy podstawowym żeby uważać że jak coś ci się udało to właśnie tak jest ( ͡° ʖ̯ ͡