Wpis z mikrobloga

Ostatnio ciągle dzwonią do mnie rekruterzy, zapraszają do rozmów, etc. Miłe, ale jest to strata czasu. Bo jak dochodzi do "ile chce pan zarabiać" i mówię, że moja stawka to minimum 22k UOP lub ekwiwalentnie na B2B, to widzę zmieszanie, rozbiegany wzrok i czerwone oczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodam, że rozmowy dotyczą wyłącznie stanowisk eksperckich bądź managementu niskiego szczebla, gdzie oczekiwałbym co najmniej przyzwoitych płac.

Cholerna #telekomunikacja . Gdybym tylko był #programista15k i rzucał kwoty typu 30k net B2B, a rekruter by się cieszył, że tak tanio... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nawet nie wiem, po co ja na te spotkania chodzę/po co w nich uczestniczę na teamsie, oni dalej chcą zatrudniać kogoś na eksperta w Warszawie za 8k na rękę. Chyba im się dekady pomyliły.

#pracbaza #praca #pracanieit
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43: Łatwiej byłoby wymienić, czego nie robię. Ostatnimi laty głównie integracja hardware, bo w tym jest największa kasa.

"nie chcą Ci dać marnych 22k" może powiedzieć tylko programista. W telco sufit płac to 15k netto w tym kraju. Po więcej jedziesz do Niemiec albo Austrii.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: 15k to ja zarabiałem 5 lat temu, zanim jeszcze zdecydowałem się na emigrację. No ale mi płacą za pisanie softu dla urządzeń telekomunikacyjnych.

Coś mi mówi, że wcale taki zajebisty nie jesteś, jak Ci się wydaje. Stąd takie niskie zarobki. A integracja HW może znaczyć wszystko, i wcale nie musisz mieć pojęcia o telco, żeby tym się zajmować.
  • Odpowiedz
mi płacą za pisanie softu


@groman43: I tyle w temacie.

Coś mi mówi, że wcale taki zajebisty nie jesteś, jak Ci się wydaje.


@groman43: Może. Ale ja znam ten rynek i płace na nim, a Ty masz co najwyżej mgliste pojęcie.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: telko jest strasznie niedoceniane, ale moim zdaniem głównie przez to, że ma korzenie w "dawnych czasach", czyli telefony na drutach i typ z walizką wpinający do centrali, plus jego pomagier po zawodówie, a na to inaczej się patrzy niż na "jakiegoś typa co tam coś pokliko w konkuter i ten konkuter tańczy i śpiewa"
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Nie znam twojej specjalizacji w telco ale nie myślałeś nad ofertami związanymi z oprogramowaniem OSS/BSS? Takie stawki nikogo nie zaskakują w tych sektorach branży. Jakbyś był zainteresowany zapraszam na prv.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak Tak tak, wszyscy programiści zarabiają 30k xD
W mojej działce IT bardzo ciężko wyciągnąć 20k+
Raz miałem taką ofertę ale oczywiście na koniec się okazało że „Panie areczku, Best I can do is 19k”
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Nie tylko można być analitykiem, konsultantem itp. Pracuje w tym sektorze i mam ziomka w robo co 5 lat w uprzęży na masztach telekomunikacyjnych spędził m.in. zanim do nas przyszedł.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: w IT tez nie zawsze jest kolorowo. w 2 dni kilkanaście ofert co z tego, że 8 dotyczy tej samej firmy HCLTech, dają 25k ale firma zarządzana przez hindusów (z całym bagnem, zlym i micromanagementem jakie potrafią zrobić) i kogo nie pytam (łącznie z hindusami) wszyscy stamtąd #!$%@?ą. Do tego nie godzą się na full remote.
Niby sie czlowiek cieszy ze fajna oferta a mozna sie ladnie #!$%@?
  • Odpowiedz
@obieq: To jednak dużo kasy, tak 2x więcej, niż mi zazwyczaj mogą zaoferować. Pomyśl sobie tak: Ty możesz po 2 latach w takiej firmie leżeć do góry brzuchem kolejne 2 lata i wyjdziesz na to samo, co ja pracując 4 lata u siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz