Wpis z mikrobloga

Czy mi się wydaje, czy z Polakami jest coś nie tak? O co tutaj chodzi? Od jakiegoś czasu obserwuję jakąś histerię wśród rodaków w temacie Tesli. Momentami Ci ludzie są tak mocno agresywni jakby ktoś wywołał temat Tusk vs Kaczyński.

Komentarze podzielone, wg wpisów pod takimi tytułami/treściami:
1. Polacy coraz chętniej kupują samochody elektryczne, więc... Tesla otworzy nowe salony w Polsce. Znamy ich lokalizację.
2. The Brand New Tesla Model Z. Travel with your family in style!

#motoryzacja #tesla #samochody #gownowpis
Ibiryd - Czy mi się wydaje, czy z Polakami jest coś nie tak? O co tutaj chodzi? Od ja...

źródło: komentarze-tesla

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@Ibiryd: Nic nowego. Wielu Polaków jest bardzo sfrustrowanych, głupich, tkwiących w poprzednim stuleciu.
Pracowałem z Polskimi klientami i nie pamietam bardziej gównianej pracy. Dzień ratowali ludzie zza granicy lub totalne zaprzeczenie typowego Polaka z polskim paszportem, a tak to właśnie roszczeniowe gbury, o braku kultury i napięci jak struna. Budowlanka mnie tak nie zmęczyła jak tamta praca.
@PiotrFr: ciesz się, że w tym polskim piekle nie mieszkasz.
  • Odpowiedz
@winsxspl:

Tesli udziela się przez unię, która na siłę wymusza na nas samochody elektryczne. Ok, niech sobie będą takie, ale jeśli ja chcę jeździć golfem z lpg, to chcę jeździć golfem z lpg i niech nie narzucają mi swoich wymogów. Gdyby chociaż sami dbali o ekologię to jeszcze bym przemyślał, ale jeśli oni latają prywatnymi odrzutowcami 'bo ich stać' to nie dziw się, że jest taka afera i awantura.


na fejsie nie ma sensu i przestalem tlumaczyc bo to jak gadanie w oborze do zwierzat, ale na wykopie to sie troche dziwie, ze ludzie, ktorzy sie udzielaja nie rozumieja ze przesiadka na ev wynika z ratunku europejskiej gospodarki przed zawalem. Niemcy przez swoja arogancje i bute przegraly wyscig o ev, pierwszy lepszy link z wczorajszego przegladania
  • Odpowiedz
@jasonfly:

ale na wykopie to sie troche dziwie, ze ludzie, ktorzy sie udzielaja nie rozumieja

Co ciekawe niedawno przypadkiem przeglądałem stare wykopy o EV (okolice 2016) i mimo tych samych nicków, zupełnie inne rozmowy były. Aż nie mogłem uwierzyć
  • Odpowiedz
@jasonfly: Niemcy nic nie przegrali a już na pewno nie z chińczykami. Chińczycy zawsze produkowali i będą produkować niebezpieczne gówno. Szczotkę do włosów można kupić chińska, nawet suszarkę, ale nie samochód xD
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Niemcy nic nie przegrali a już na pewno nie z chińczykami

A tu dla odmiany się z tobą zgodzę xD
Nie wiem skąd to przekonanie o tej technologii. Bierzesz pierwsze lepsze auto (nawet z logiem Volvo) i przy 130 km/h żre 30 kWh.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Haha dokładnie xD Nie żebym jakoś Niemcom szczególnie kibicował, ale mają jeszcze trochę czasu na nadgonienie zaległości do tesli (kosztem przejęcia przez nią rynku)
  • Odpowiedz
@cwlmod:

mają jeszcze trochę czasu na nadgonienie zaległości do tesli (kosztem przejęcia przez nią rynku)

Ale na rynku właśnie radzą sobie coraz lepiej. Wystarczyło obniżyć ceny. Jak wcześniej byłem pewny Y, tak teraz mając w tej samej cenie EQB, doposażonego Enyaqa czy teraz BMW IX nie jestem taki pewien.
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Niemcy nic nie przegrali a już na pewno nie z chińczykami. Chińczycy zawsze produkowali i będą produkować niebezpieczne gówno. Szczotkę do włosów można kupić chińska, nawet suszarkę, ale nie samochód xD


mydlic oczy to na fejsie autoswiata a nie mi tu xD Gdzie sie znajduja 2 najwieksze fabryki aku oraz kto produkuje najwieksza liczbe ev. Kto wprowadzil na masowa skale LFP, blade, pierwsze sodowe i teraz M3p. Chinskie ev to nie suszarki z rossmana za 15zl, tylko Nio ES8 i EL7, Hongqi E-HS9 czy BYD Seal.
Tesli tak dobrze poszlo z 4680, ze az ludzie sie zastanawiaja czy bedzie mial highlinder baterie od CATL czy
  • Odpowiedz
@jasonfly:

Polestar 2 Single Motor Long Range w tescie 130kmh ma srednie zuzycie 22.9 kWh/100km

No fajnie, xc40 było dramatycznie. O jeździe próbnej #1 nie wspomnę, bo tam przy 90 nie dało się zejść poniżej 20 kWh. Mg wszystkie to samo. Zresztą doskonale to widać po pojemnościach baterii i zasięgu WLTP w porównaniu np do Korei czy Tesli. Wszystkie Chińczyki mają dużo większą baterie przy podobnym zasięgu.

W 1000km challenge Bjørna pierwsza
  • Odpowiedz
@PiotrFr:

Jakimi we Francji?


no to co ostatnio komentowalismy, ze wprowadzaja oplaty "srodowiskowe" w zaleznosci od tego jak daleko od kraju auto zostalo wyprodukowane.
  • Odpowiedz
@jasonfly: @PiotrFr Koniec tego bajdużenia. Kończe tę dyskusji.

ELEKTRYKI TO ZABAWKI DLA DZIECI A W OGÓLE TO SIĘ PALĄ I NIE DAJĄ SIĘ UGASIĆ, A MAMA MNIE WOŁA DO SPANIA WIĘCJ IDĘ!!! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz