Wpis z mikrobloga

Czy mi się wydaje, czy z Polakami jest coś nie tak? O co tutaj chodzi? Od jakiegoś czasu obserwuję jakąś histerię wśród rodaków w temacie Tesli. Momentami Ci ludzie są tak mocno agresywni jakby ktoś wywołał temat Tusk vs Kaczyński.

Komentarze podzielone, wg wpisów pod takimi tytułami/treściami:
1. Polacy coraz chętniej kupują samochody elektryczne, więc... Tesla otworzy nowe salony w Polsce. Znamy ich lokalizację.
2. The Brand New Tesla Model Z. Travel with your family in style!

#motoryzacja #tesla #samochody #gownowpis
Ibiryd - Czy mi się wydaje, czy z Polakami jest coś nie tak? O co tutaj chodzi? Od ja...

źródło: komentarze-tesla

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ibiryd: Prostacy są słusznie wkurzeni na elektryki, bo polityka eko dotyka już wszystkich. To że nie potrafią wyprodukować kulturalnych myśli.
  • Odpowiedz
@Ibiryd:
1. Tesla to nie jest Polska firma
2. Mało którego Polaka stać na Tesle, hejtowanie to sposób na to aby nas nie bolało że nie możemy tego mieć (bo to i tak dziadostwo i nie ma czego zadrościć)
3. Świadomość jesli chodzi o elektryki jest dużo mniejsza
4. Tesla nie jest warta tej kasy w oczach osoby ktora nie jest bogata( tak jak nowe IPhony, smartfony, termomixy itp Płacisz
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod Problem w tym, że oni nawet nie zaczynają prowadzić normalnych dyskusji, zwracać uwagi na jakieś problemy. Ze wszystkiego co znalazłem, to aktualnie problemem jest koszt (ale każde nowe auto jest obecnie po prostu za drogie dla przeciętnego Kowalskiego), a tutaj sam hejt się wylewa.
@Orowerbogatszy Jak w każdych social mediach. To wiadomo, ale różnica w wypowiedziach zachód vs my to mega kontrast.
  • Odpowiedz
@Ibiryd: to jest właśnie ta "polacka" mentalności. Pamiętasz to nagranie jak rekin zjadł jakiegoś ruska w Turcji czy Egipcie? Ludzie we wszystkich językach pisali normalne komentarze. Wszystkie w języku polskim to było buractwo
  • Odpowiedz
@Ibiryd: wszytko sie zgadza. Jestem w Polsce tranzytem okolo miesiaca i psychicznie jestem wyczerpany juz po kilku dniach od negatywow, szczypania, ten wszechobecny brak wiary w siebie u ludzi i chec pociagniecia w dol innych. Zycie w Polsce musi byc mega meczace, nawet nie chce sobie tego wyobrazac.
  • Odpowiedz
@Ibiryd:

obserwuję jakąś histerię wśród rodaków

Btw poczytaj sobie o motoryzacji w II RP. Było to samo, "automobile nigdy nie zastąpią koni", fejki w prasie, że ludzie porzucają psujące się samochody i wracają do koni itp xD
  • Odpowiedz
@Ibiryd: Tesli udziela się przez unię, która na siłę wymusza na nas samochody elektryczne. Ok, niech sobie będą takie, ale jeśli ja chcę jeździć golfem z lpg, to chcę jeździć golfem z lpg i niech nie narzucają mi swoich wymogów. Gdyby chociaż sami dbali o ekologię to jeszcze bym przemyślał, ale jeśli oni latają prywatnymi odrzutowcami 'bo ich stać' to nie dziw się, że jest taka afera i awantura.

A
  • Odpowiedz
@winsxspl:

Jeszcze nie ma opracowanego skutecznego sposobu zatrzymania takiej reakcji

Nie wcale xD
I właśnie o tym jest ten wpis. Na świecie od lat jeżdżą miliony takich aut i jakoś nie ma tych wszystkich przepowiadanych dramatów
  • Odpowiedz
Btw poczytaj sobie o motoryzacji w II RP. Było to samo, "automobile nigdy nie zastąpią koni", fejki w prasie, że ludzie porzucają psujące się samochody i wracają do koni itp xD


@PiotrFr: a Unia zakazała jeżdżenia konno i zabroniła kupowania nowego konia? bo jak na razie samochody spalinowe szykują się na zakaz rejestrowania
  • Odpowiedz
  • 0
@winsxspl: Choć może się wydawać to dziwne, to zorza polarna to nie jest efekt powstający od płonących elektryków ( ͡~ ͜ʖ ͡°) .

"80 procent nowych samochodów sprzedawanych w tym kraju to elektryki. To światowy lider"
https://tvn24.pl/biznes/moto/motoryzacja-norwegia-80-procent-nowych-samochodow-przedawanych-w-norwegii-to-auta-elektryczne-dane-ofv-6598652

Przykład Norwegii nie potwierdza żadnych medialnych doniesień o problemach z pożarami. Jedyny problem (aktualnie) to cena nowych aut (bo używanych to nie ma), ale z czasem będzie się to zmieniać. Do zakazu rejestracji nowych (tylko nowych) aut, jest jeszcze 12 lat. To sporo, patrząc
  • Odpowiedz
@Ibiryd: Zgadza się ale przy ograniczonym rozumowaniu ich wniosek i tak jest prawidłowy, tylko przedstawiony chamsko.

Elektryki mają jeszcze dużo przed sobą zanim staną się realną alternatywą. Póki co jak ktoś jest bardziej niż umiarkowanym optymistą to znaczy że jest fanatykiem.

Dodajmy do tego fakt, że ev raczej nie mają być alternatywą ale mają wymusić rezygnację z samochodu
  • Odpowiedz
@winsxspl:

a Unia zakazała jeżdżenia konno i zabroniła kupowania nowego konia?

Unii wtedy nie było jeśli nie wiesz.
I tak, władze w II RP zakazywały wjazdu dorożkom w niektóre miejsca xD

@kaspil w moim "powiecie" jeździ tyle aut EV co w całej Polsce. W miasteczku 3tys samych Tesli jest kilkanaście i jakoś nie widzę tego
  • Odpowiedz
@Ibiryd: Traktuj to jako szum. Nie daj sobie wmówić, że nie jesteś mądrzejszy od reszty plebsu i olewaj ciepłym moczem idiotów.

Ja z głupich ludzi się lubię wyśmiewać i dlatego mam łatkę trolla na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakbyś nie wiedział kto jest kto, to wystarczy zadać lekko prowokacyjne pytanie (lub ironię) i głupki zareagują agresją i wyśmiewaniem, a inteligenci odpowiedzą ciętą i złośliwą ripostą.
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Elektryki mają jeszcze dużo przed sobą zanim staną się realną alternatywą.

Tylko śmieszne jest to, że ci co piszą takie komentarze nie jeżdżą nowymi autami, daleko od tego. Więc dla nich zmiana to perspektywa 30 lat a już nie śpią w nocy xD
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Już ci tłumaczyłem że to nie będzie 30 lat a max 20. Fakt, że ich to dotknie dużo później niż mnie ale ich oburzenie ma swoje podstawy.

Jeśli 15 letnie elektryki będą miały poziomy baterii w okoicach 70% to wtedy problemu nie będzie, ale jeśli będzie mniej to będą to złomy. Dzisiaj jednak możesz kupić gruza parę k do dojazdów do sklepu na wsi raz na parę dni.

No
  • Odpowiedz