Wpis z mikrobloga

• 1
@Dwudziestydrugi:

Jako fan Elitki muszę przyznać, że atmosfera i wszystko co z nią związane w SC robi wrażenie, szkoda że to wciąż alfa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niby w październiku na conie mają kilka rzeczy ogłosić niby 4.0 jest gotowe i pierwszy epizod SQ 42 zobaczymy, jak na razie to nieśmiertelne sooooooon ;)

Starfield to nie symulator więc ciężko oceniać.

Niby tak, jednak przez to jak prowadzili
@Radaka: NMS ma zdecydowanie najpraktyczniejszy model lądowania. ED i SC mają pięknie wyreżyserowane podejścia które się świetnie ogląda przez pierwsze kilka lądowań, ale po dwudziestym lądowaniu bym zaczął szukać modów na przyspieszenie sekwencji.
@KHOT:
w SC nie wiem jak jest ale wygląda podobnie jak w ED.
Z resztą gdyby komputer pokładowy całkowicie załatwiał lądowanie to już niewiele zostałoby do roboty.
W ED nie ma modów, są za to komputery pokładowe które lecą do danego ciała niebieskiego i lądują na padzie (nie zawsze skutecznie :P), ale samo zbliżenie do planety trzeba ogarniać ręcznie gdyż duży wpływ ma grawitacja, bez odpowiedniego korygowania toru lotu w można
  • 0
@KHOT: ale w SC nie masz nic "wyreżyserowanego" sam sterujesz, sam lądujesz gdzie chcesz, masz tam zero automatu, jedynie możesz przyspieszyć lądowanie wybierając jakiś punkt na planecie i skacząc do niego w quantum do wysokości ~15km od powierzchni, lub jak ci się spieszy to lecisz na pełnej prędkości przez atmosferę co ładnie wygląda przy wejściu w atmosferę, jeśli chodzi o autopilota to go nie ma i sam musisz wylądować ręcznie unikając
Radaka - @KHOT: ale w SC nie masz nic "wyreżyserowanego" sam sterujesz, sam lądujesz ...
@Dwudziestydrugi: @Radaka no i właśnie o to mi chodzi, że trzeba nad tym siedzieć. Po dziesiątym lądowaniu w NMS miałem całe to podchodzenie głęboko w pompce i zależało mi tylko żeby jak najszybciej wyjść ze statku.
  • 0
@KHOT: tylko musisz mieć to na uwadze że SC to gra MMO, dosyć często masz na swoim statku innych graczy / pojazdy, jeśli robicie wspólnie jakiś atak na innych graczy / organizację czy misję to automatyczne lądowanie nie nadaję się do takiej gry, pewnie kiedyś dodadzą wybór autopilota czy coś w tym rodzaju że można szybko lądować na jakiś padach przy pomocy autopilota lub w wskazanym miejscu
Radaka - @KHOT: tylko musisz mieć to na uwadze że SC to gra MMO, dosyć często masz na...