Wpis z mikrobloga

@zdrajczyciel Od kiedy w ramach egzekucji tworzy się ujemne saldo na koncie bankowym? Przecież egzekucji podlegają tylko środki dostępne na koncie. To tak jakby przenieść wierzytelność z US na bank, który teraz będzie musiał egzekwować te dwa miliony od klienta. Nawet jeśli to pomyłka po stronie banku to raczej system nie powinien pozwolić na przeksięgowanie zadłużenia z konta na którym nie ma wystarczających środków na jego pokrycie.
@icesoda: to jest jedno z lepszych rozwiązań. Trafić jeszcze na odpowiedniego lekarza i można walczyć o wysokie odszkodowanie. Ciekawy jestem jakie są widełki odszkodowania, gdyby miras miał na papierze, że sytuacja doprowadziła do nerwicy, depresji i że były próby samobójcze.
@tellet

ktoś poszedł do placówki/zadzwonił do tego samego konsultanta i podając tylko imię, nazwisko i pesel wyciągnięty z EKW/EKRS chce zaciągnąć na ciebie kredyt na 2 miliony? PEWNIE SPOKO MORDO TROCHĘ MAŁO ZDOLNOŚCI ALE #!$%@? Z TYM, TUTAJ MASZ DWIE BANIECZKI BEZPROBLEMOWO


Ale nie powielaj mitów, co?
@tellet: Mnie to najbardziej #!$%@? kwestia brania kredytów. Jak sam brałem kredyt to musiałem przedstawić ~15 różnych dokumentów (B2B, ryczałt) potwierdzających mój dochód, brak zadłużenia w US/ZUS potem z ponownym wygenerowaniem tych dokumentów przed samym podpisaniem umowy, jakbym miał przez te 2-3 tygodnie natrzaskać długów XD, po czym jeszcze w decyzji napisali, że jestem klientem wysokiego ryzyka (na szczęście bez konsekwencji w oprocentowaniu). Na wszystkie strony mnie przeorali w tym procesie,
@mordoo:

Od kiedy w ramach egzekucji tworzy się ujemne saldo na koncie bankowym?

Zawsze tak to się wyświetla w mBanku. Mimo ujemnego salda w tym czasie można spokojnie dysponować kwotą wolną od zajęcia. W Santanderze możesz sobie online zobaczyć który komornik nakazał zająć konto. W mBanku musisz dzwonić na infolinie.
@zdrajczyciel: ciekawe jak w innych krajach, czy banki maja rownie mocno wysrane na klienta i nawet po swoich bledach i odebraniu czlowiekowi dostepu do swoich pieniedzy na x czasu nikt ani nie zostanie pociagniety do odpowiedzialnosci ani zadoscuczynienia ani nawet glupiego sorry