Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie #gravel Kross Esker 5.0 z napędem SRAM APEX 1x11. Wczoraj pierwszy raz się przejechałem i doszedłem do wniosku że brakuje mi przełożeń. Nie licząc podjazdów to cały czas używałem tylko 2-3 najmniejszych zębatek z tyłu. Co mogę zrobić aby mieć cięższe przełożenia?

Aktualnie mam:
- korba 40T SRAM APEX 1 XSYNC
- kaseta Sram Eagle PG 1130 11-42t 11s
- łańcuch SRAM PC1110

Najtaniej chyba wyjdzie zmiana przedniej zębatki z 40T na 44T? https://www.centrumrowerowe.pl/zebatka-rowerowa-sram-apex-1-x-sync-pd21263/?v_Id=136089
We wcześniejszym rowerze miałem z przodu 2 blaty, ale używałem głównie tego z 46T, pytanie czy jest jakaś pasująca zębatka 46T do SRAMa?
Czy przy zmianie przedniego blatu na większy trzeba zmienić łańcuch?

#rower #rowery #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quis: 46T to chyba od chińczyków, a łańcucha pewnie nie trzeba wymieniać tym bardziej skoro wolisz twardsze przełożenia. Kalkulator mi pokazuje przy zębatce 40T i kadencji 90 prędkość 44km/h. Jaką masz średnią na tym gravelu, że ci to nie wystarcza?
  • Odpowiedz
  • 0
@Quis skoro na gravelu jeździsz na najmniejszych przełożeniach to znaczy, że kupiłeś zły rower. Jazda po asfalcie = szosa. Wymiana na większy blat niewiele da bo to stopniowanie na takiej kasecie jest typowo Mtb. Zwróć jak możesz i kup coś z 2 blatami z przodu.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@axis85: Tyle że ja się przesiadłem na gravel z crossa w którym miałem napęd 2x9, ale używałem w nim praktycznie tylko większego blatu z przodu (46T)
  • Odpowiedz