Wpis z mikrobloga

Nic z tą szkoła nie ma sensu. Dlaczego jest 1 nauczyciel? W zasadzie, cały personel liczy jedną osobę, Cheerlie musi więc być nauczycielką od wszystkiego, sprzątać, zarządzać sama sobą... Chyba, że po prostu reszta nie jest nigdy pokazana.

Czy ta szkoła ma 1 salę lekcyjną? Wiem, że Equestria jest trochę wzorowana na ludzkości w XIX wieku (czy jakoś tak), plus magia i czasami niewyjaśnione nowoczesne urządzenia jak mikrofony, głośniki, lasery. No chyba że to magia (wystarczająca zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii). Więc szkoła jest wzorowana na jakiś wiejskich szkółkach, gdzie może to być dosłownie 1 sala bo tyle jest dzieci, jeden nauczyciel może być, bo to jest tylko bardzo podstawowa edukacja, tyle by nie być analfabeta i umieć liczyć.

Ale tak realnie, zobaczcie na ujęciach ukazujących całe miasto, ile tam jest budynków. Zobaczcie w t tłumach ile jest kucyków. Coś mi się wydaje, że powinno być więcej dzieci niż kilkanaście. Widziałem jakąś analizę (opartą na na matematyce używanej do estymacji liczby zwierząt przez biologów, czy jakoś tak, w każdym razie trochę autor się napracował) i mu chyba wyszło kilka tysięcy mieszkańców. W ogóle to liczba dzieci pokazywanych się zmienia i mam wrażenie, że czasem na tym placu zabaw przed szkołą jest łącznie więcej niż w sali.

No
  • Odpowiedz
  • 1
@blargotron Ale zapodałeś rozkminę... ;)
Ja bym bardziej stawiał, że szkoła w PV to faktycznie taka zwykła podstawówka, a jak ktoś chce i może (bo na przykład nie chce wykorzystywać źrebaka jako, nie wiem, darmowej siły roboczej w gigantycznym sadzie jabłek ;) to posyła go gdzieś dalej, tak jak rodzice Twilight.
Jej szkoła przyjaźni, ze względu na status księżniczki, pewnie też byłaby raczej w Canterlocie, gdyby nie była tak zżyta ze
karoryfer - @blargotron Ale zapodałeś rozkminę... ;)
Ja bym bardziej stawiał, że szko...

źródło: 891844

Pobierz
  • Odpowiedz
szkoła w PV to faktycznie taka zwykła podstawówka

Podstawówka z trygonometrią i rachunkiem różniczkowym.

bo na przykład nie chce wykorzystywać źrebaka jako, nie wiem, darmowej siły roboczej w gigantycznym sadzie jabłek


Od tego masz paskowanych przyjaciół, pic related.
blargotron - > szkoła w PV to faktycznie taka zwykła podstawówka
Podstawówka z trygon...

źródło: 2276843

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@blargotron

Podstawówka z trygonometrią i rachunkiem różniczkowym.


Może mają to w podstawie programowej, albo tablica została nie starta po jakichś zajęciach dodatkowych dla uzdolnionych źrebaków. Chociaż nie mam pomysłu kto by je prowadził...
  • Odpowiedz