Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś 2 lata temu mnie zapytał, ile w typowej rodzinie 2+2 przeciętnie kosztują miesięcznie wydatki na podstawowe produkty spożywcze + jakaś chemia, higiena itp. to strzeliłbym że max. 2 000zł. Nigdy nie prowadziłem jakiejś szczegółowej analizy, ale dzisiaj z nudów wszedłem sobie na konto i policzyłem takie wydatki za sierpień i wyszło mi 4 500zł () I serio, zakupy robimy głównie w lidlu/biedronce i to nie są jakieś wyszukane produkty. Biorąc pod uwagę aktualną minimalna krajową, którą wg aktualnych danych zarabia ponad 2,5mln Polaków to serio zastanawiam się jak oni żyją?

#zarobki #polska #polityka #inflacja #zalesie
  • 8
@kszych: a pamietam jak na poczatku pandemii byly teorie ze najpierw pandemia, potem wojna a potem wielki reset. no to inflacja, koszty zycia zwolnienia juz mamy, nieruchomosci kosmicznie drogie, zaraz kazdy bedzie szczesliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kszych: żyją jak szczury. Kiedyś wynajmowałem pokój i obok mnie wynajmowała para jeden duży pokój. Wielu polaków żyje w nędzy. Na wsi i małych miejscowościach jest o tyle lepiej że koszty życia niższe.
@kszych: polecam założyć osobne konto z kartami i tam w dniu wypłaty odkładać sumę jaką chcesz wydać na jedzenie i chemię gospodarczą

bo jak ciągniesz z jednego konta i traktujesz to jak wór bez dna to zawsze wydasz ile będzie i wtedy sky is the moon

dopiero jak widzisz sufit to zaczynasz się zastanawiać jak wydać pieniądze