Wpis z mikrobloga

#baldursgate #baldursgate3 #rpg #gry
Nie pamiętam kiedy się tak wciągnąłem w jakąś grę, nabiłem 200h od premiery - to chyba trzeba już leczyć. Waszym zdaniem to gra dekady czy tylko RPG dekady?

BG3 to

  • gra dekady, arcydzieło 31.0% (44)
  • RPG dekady, ale są lepsze gry 35.9% (51)
  • dobra gra, nic nadzwyczajnego 21.1% (30)
  • przeciętna gra, nic nadzwyczajnego 4.2% (6)
  • słaba i niedopracowana gra 4.2% (6)
  • profanacja, sztum dla larianów 3.5% (5)

Oddanych głosów: 142

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Ogolnie gra sztosik, jak skonczylem grac to taka pustka w człowieku jakby mu ktoś dusze zabrał, ale według mnie do Arcydzieła potrzeba szlifów Epilogu i może troche 3 aktu. Moim zdaniem epilog nie jest satysfakcjonujący i zwyczajnie za krótki. A może to po prostu rozgoryczenie, że gre juz skończylem xD
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: #!$%@? ta ankieta.

Dla mnie to gra dekady ale arcydziełem nie będzie nigdy. Larian nawet nie wspomina o poprawie pracy kamery, przesuwaniu ekranu myszą, #!$%@? sortowanie i ogólnie plecak itp. czyli drobiazgach których się trochę nazbierało.
Ostatnio mnie tak wciągnął wiesiek a wcześniej nawet nie pamiętam bo od dawna rzadko w coś gram, najwyżej trochę poklikam i zapomnę.
  • Odpowiedz
@Massiv brak wspolnego eq, brak grupowego lootu, brak dostepu do eq calej druzyny w obozie...

odpal np pathfindera i zobaczysz ze gry rpg rozwinely pewne aspekty od bg1. ba nawet bg1/2 w wersji odnowionej maja no grupowe lootowanie

tutaj wiele zostalo poswiecone zeby ulatwic multiplayer ale jako gracz singlowy gunwo mnie to obchodzi :p

i generalnie pewne aspekty multiplayerowe czy z papierowych zasad zwyczajnie zle sie sprawdzaja na pc jak np
  • Odpowiedz
@3mortis: w sensie żeby postacie same lootowały? Tego akurat bym nie chciał, zwłaszcza, że różowa zbiera wszystko, nawet szmaty i zgniłe żarcie, więc w sumie autoloota mam i przez to częste wizyty u handlarzy xD Wspólne eq drużyny masz pod tabem, masz tam takie 3 guziki na eq i jeden jest od wspólnego eq. Z tym eq całej drużyny w obozie to się zgodzę, w sumie dziwne, że tego nie
  • Odpowiedz
@variat: Technikalia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie taki Fallout 2 to top gier w ogóle, a ma tak #!$%@? UI, że szkada gadać.
Albo HoMM3 uznawany przez wielu za ideał. Nawet po dwóch dużych dodatkach balans miast leży i kwiczy
  • Odpowiedz
Od pathfindera się odbiłem niestety, od bg1/2 też.


No uwazam ze BG ma taki fajny srodek pomiedzy skomplikowaniem i poziomem trudnosci a przystepnoscia. Nie pokazuje np zbytnio rozwoju postaci ale jednoczesnie nie zarzuca nwiezaka masa tabelek, cyferek itp i nie wymaga zeby postac byla jakos super zbudowana, stawia mozna powiedziec na granie postaci a nie optymalizowanie kazdej statystyki. Moze wlasnie dlatego odniósł wiekszy sukces ale ja nie pije do tego czy pathfinder jest lepszy tylko do tego od bg2 do bg3 wyszlo duzo innych gier i niektore pokazaly ze utarte mechaniki z lat 90 mozna zmienic i swiat sie nie zawali.

Zwlaszcza ze wiele z tych rzeczy juz pokazalo divnity 2 ktore odklejone od zasad dnd pozwalalo w moim odczuciu na fajniejsze walki, ciekawszych bosow, luzniejsze mechaniki itp

A
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Jak gra dekady jak nawet nie jesteśmy w połowie dekady xD

BG3 fabularnie bierze bardzo dużo z dragon age origins, gra ma spore luki jeśli chodzi o fabułę i konsekwencje, ale i tak jest zajebista. Myślę że jak wszystko poprawią i zrobią dodatki to wyjdzie najlepszy rpg w historii, ale na ten moment jest zbyt niedopracowana.
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ gdyby gra cały czas trzymała poziom pierwszego aktu to może by było arcydzieło. Niestety drugi akt bardzo traci na jakości, szczególnie w kontraście z pierwszym, a trzeci póki co... no cóż. jest fajnie, ale gołym okiem widać dziury w fabule.
  • Odpowiedz