Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam pytanie. Jaki jest Wasz sposób na to aby codziennie żyć samotnie? Jak wygląda Wasz taki codzienny dzień? Chciałbym się przyzwyczaić do tego - przede wszystkim odciąć się od ludzi, pracować zdalnie w samotności, telefon ignorować, media społecznościowe skasować.
Chcę żyć samotnie, ponieważ jestem przyzwyczajony do samotności. Nie jest to łatwe, ale zdecydowanie łatwiejsze od tego niż miałbym z kimś się związać. Gdybym miał żyć z jedną osobą przez choćby tydzień to masakra. Akurat na samotność mogę sobie pozwolić, gdyż zarabiam lekko ponad 5-cyfrową kwotę netto zdalnie na prowincji a żyję ponad stan z czym mi bardzo dobrze. Temu nie muszę się z nikim wiązać abym przeżył (znam związki które nie, że dogorywają finansowo - a nawet... pomagają im rodzice (!)). A co byłoby gdyby byli sami?
Błagam - bez żadnych psychoterapii ani psychiatry. Leki pomagają na krótką metę a psychoterapia to życie według schematów które nie są dla mnie.
Dlatego prośba o porady do osób doświadczonych samotników - co robicie aby Wasze życie było coraz lepsze?

#samotnosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę żyć samotnie, ponieważ jestem przyzwyczajony do samotności.


@mirko_anonim: Po prostu żyj samotnie jeśli to lubisz. Jeśli potrzebujesz porad jak być samotnikiem to nie jesteś i nie będziesz samotnikiem. Chyba że z przymusu.
  • Odpowiedz
@programista15cm @mirko_anonim dokładnie to.

poza tym czy serio widzisz tylko dwie możliwości - albo związek z kimś, albo totalne odcięcie się od ludzi? nie chcesz się wiązać to się nie wiąż. po prostu. ludzie którym dobrze jest samotnie nie potrzebują na to instrukcji. nie trzeba mieć na to sposobu. w sensie byłam sama przez większość dorosłego życia. przez dużą część nie utrzymywałam też żadnych bliższych kontaktów. i miałam w tym
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @WielkiPowrut88: A jeżeli samotna matka pyta o porady jak wychowywać samotnie dziecko to oznacza, że powinna oddać dziecko do adopcji, ponieważ nie radzi sobie z wychowywaniem dziecka?
@Kamokamo: Uchylam tą poradę.
@Szymif: ja tego nie czuję :) ale może jest osoba która fajnie zapełnia czas i chce się tym podzielić ;)
@programista15cm: przeczytałem. Fajna próba manipulacji moich
  • Odpowiedz
A jeżeli samotna matka pyta o porady jak wychowywać samotnie dziecko to oznacza, że powinna oddać dziecko do adopcji


@mirko_anonim: Jeśli samotna matka jest świadomie sama to porad nie potrzebuje bo sama podjechała taką decyzję. Jesli nie jest samotna z wyboru to potrzebuje porad.

Analogicznie samotnik dobrze się czuje sam w swoim towarzystwie i nie potrzebuje porad jak żyć samemu. W innym wypadku to nie jest samotnik tylko samotna osoba
  • Odpowiedz
Fajna próba manipulacji moich wypowiedzi, wakat w TVP miałbyś zapewniony xD


@mirko_anonim: ale co tutaj jest manipulacja, skoro to sa same cytaty bez komentarza i narracji? Jaki niby tutaj cel osiagnal manipulator, w jaki sposob sie udalo zmienic narracje?

Po prostu wyglada jakbys opisal swoje przekoniania. Chcesz recepte na bycie szczesliwym? Zmien te przekonania.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim
można nie mieć stałego partnera, a mieć grono przyjaciół. można mieć jednego przyjaciela, można mieć grupę znajomych, można utrzymywać bliskie kontakty z rodziną. można mieć z kimś wieloletni romans. i inne kombinacje relacji międzyludzkich.

nie uważam, że jesteś dziwakiem. ale moim zdaniem to serio tak działa. sama nigdy nie szukałam związku, relacja w której jestem aktualnie też nie jest typowa.

był czas, że miałam 3 prace i studiowałam. był czas, że pracowałam, a wolny czas dzieliłam między imprezy i sen. był czas gdy pracowałam, prowadziłam (sama dla siebie) przykładne gospodarstwo domowe, a wieczorem siadałam z herbatą do książki. był czas, że mieszkałam więcej w hotelach niż w
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @WielkiPowrut88:

Jeśli samotna matka jest świadomie sama to porad nie potrzebuje bo sama podjechała taką decyzję. Jesli nie jest samotna z wyboru to potrzebuje porad.


A jeżeli jestem samotnym facetem który świadomy podjął decyzję o samotności to oznacza, że nie mogę zapytać o porady? Czy nie mogę? Jaki przepis konstytucyjny stoi mi na przeszkodzie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim dużo zależy od tego co lubisz i tego co robisz teraz. ja mam do przeczytania tyle książek, że mogłabym przez kilka lat spędzać nad tym cały czas wolny. a lubię też inne rzeczy.

jak nie wymyślisz nic innego to wykresy #gielda chodzą poniedziałek-piątek, można zmarnować dowolną ilość czasu i pieniędzy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @xentropia:

dużo zależy od tego co lubisz i tego co robisz teraz. ja mam do przeczytania tyle książek, że mogłabym przez kilka lat spędzać nad tym cały czas wolny. a lubię też inne rzeczy.


Ja na przykład też oglądam mecze sportowe i też mi się to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim
no to masz całkiem w porządku zajęcie na czas wolny. moim zdaniem wiele osób zapomina, że dorosłość pozwala na robienie tego co się chce. jak ktoś lubi oglądać mecze codzienne 17-23, to generalnie nikomu nic do tego.

przez rok spędzałam każdy wieczór w kasynie. tam też wszyscy byli na "lekkim plusie", chociaż "dzisiaj coś nie idzie" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
z
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > no to masz całkiem w porządku zajęcie na czas wolny. moim zdaniem wiele osób zapomina, że dorosłość pozwala na robienie tego co się chce. jak ktoś lubi oglądać mecze codzienne 17-23, to generalnie nikomu nic do tego.

Ja nie mam problemu z ograniczeniem jaka tworzy dorosłość.

przez rok spędzałam każdy wieczór w kasynie. tam też wszyscy byli na "lekkim plusie", chociaż "dzisiaj coś nie idzie" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim chciałeś wiedzieć co robię w przypadku chęci na czynnik ludzki. więc o tym starałam się napisać. nie walczę z tą chęcią, bo po co.

jeśli chcesz walczyć, to robisz najprostszą (jak i najtrudniejszą) rzecz. ignorujesz aż Ci przejdzie.

możesz im mówić po pierwszym stosunku, że żartowałeś z tymi zarobkami, ewentualnie wziąć pod uwagę podrywanie na coś innego niż pensja ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
  • Odpowiedz