Wpis z mikrobloga

Jerome Powell powiedział właśnie na wystąpieniu w Jackson Hole, że inflacja 3% to jest w uj za wysoka, ich celem jest 2%, więc gotowi są stopy dalej podnosić z obecnego 5,25%.

Nienormalny jakiś. Przecież jak powszechnie wiadomo, jak inflacja osiągnie 10% to stopy się obniża. Tak mówią najlepsze szkoły ekonomiczne na świecie, np. szkoła glapińska.

#gielda #nieruchomosci #stopyprocentowe #usa #ekonomia #gospodarka #inflacja
  • 10
@mickpl: Szybko mu się odmieniło. W jedną stronę #!$%@?ł o averaging inflation i akceptacji podwyższonej inflacji po latach bycia poniżej celu. Ciekawe jak teraz nisko dojedzie w ramach uśredniania w dół. Fajne byłoby co najmniej kilka lat deflacyjnych.
@PfefferWerfer: On w zasadzie mówi dokładnie to samo co w Polsce Tyrowicz, tj. że inflacja CPI to nie jest jedyny problem jeśli chodzi o stopy. Dzisiaj mówił o produkcji przemysłowej, wynagrodzeniach, stabilności cen w różnych sektorach itd.

W Polsce Glapa sprzedaje gawiedzi że tylko CPI się liczy i słynne bezrobocie, które jakby tylko podnieść stopy to pierdzielnie na poziomy lat 90 XD
@mickpl ja myślę że problem jest głębszy i oni już nie mają manewru, bo ludzie przestali by spłacać bo nie miało by z czego. Jedynie po co ten program 2%
o #!$%@?, porównywanie USA do Polski i dolarów którymi płaci się za rope do żetonów z orzełkiem to mój ulubiony odjazd micka xD
Najlepsze że ten typ się kreuje na znawcę ekonomii xD
@mickpl: Jak wygrają i szarpną to będą wygrani podwójnie, a opozycja się zbłaźni twierdząc że nie wolno zwiększać ponad inflację co jest bzdurą. Jak przegrają, to Peło zostanie z wysoką inflacją a Pisiory zwalą wszystko na nich, łącznie z tym że jak zaczną podnosić stopy to chcą dojeżdżać biednych kredytobiorców a światła Partia myślała o nich dobrze.