Wpis z mikrobloga

Ten kraj to biurokratyczny chlew, w związku z czym mam pytanie: Czy mieszkanie rodzinne może być adresem działalności gospodarczej, jeśli się wyprowadzę np. na studia 300km dalej?
Bo nie wiadomo, czy właściciel mieszkania pozwoli prowadzić JDG u niego (pewnie nie, skoro będzie musiał płacić wyższe podatki). Co w wypadku kontroli, jeśli US wejdzie do domu rodzinnego a ja będę mieszkał 300km dalej? Jeszcze słyszałem że dokumenty trzeba przechowywać w miejscu pracy, ale chyba mogę je na kompie przechowywać... Co ja mam najlepiej zrobić w tej sytuacji?

#dzialalnoscgospodarcza #firma #podatki #jdg #ksiegowosc #ecommerce
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co w wypadku kontroli, jeśli US wejdzie do domu rodzinnego a ja będę mieszkał 300km dalej?


@Cinnamon22: Nic, ja tak zrobiłem, przyszła urzędniczka sprawdzić w ramach VAT - matka do mnie zadzwoniła, dała mnie do telefonu i powiedziałem że tak, to siedziba w domu moich rodziców. Zero problemów.

Zakładaj firmę u starych, tylko nie narób długów bo będą ich nachodzić tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cinnamon22 normalnie podajesz adres rodzinny i musisz mieć zgodę właściciela jeśli nie jesteś(przy rejestracji do VAT sprawdzają) Kontrole zapowiadają i przecież nie musisz być pod danym adresem non stop.
  • Odpowiedz
Ten kraj to biurokratyczny chlew


@Cinnamon22: jak narazie to widać że chlew masz w głowie, tzn brak informacji.

Btw, możesz sobie wynająć tzw biuro wirtualne, koszt ok 100zl miesięcznie i to rozwiąże twoje problemy.
Możesz być normalnie zameldowany u rodziców, a jak przyjdzie kontrol powiedz że jesteś na spotkaniu biznesowym z klientem
  • Odpowiedz
@Cinnamon22 Tak, zgodę musisz mieć, dla każdej JDG ale weryfikują przy rejestracji do VAT tylko.
Adres z dokumentami jest po to że jak masz księgowość żeby uderzali prosto do księgowości, do tego adresu nie musisz mieć praw i powinien to być adres gdzie w rzeczywistości przechowujesz dokumenty( ostatnie 5 lat).
  • Odpowiedz
@Cinnamon22:
Biuro wirtualne uzywasz jako publiczny adres który ini mogą zobaczyć, ten gdzie prowadzisz JDG i od biura wirtualnego musisz mieć zgode na to zeby tam prowadzić JDG, i tyle. Tam bedą Ci wysylać korespondencje i tam dostaniesz list z informacją o kontroli. Kontrole papierów moga zrobić w innym miejscu to w Twoim interesie jest żeby trafili w opdoiwednie miejsce jak będą chcieli papiery.

Jak sie rejestrujesz w VAT to
  • Odpowiedz