Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie jak wygląda zdobycie patentu sternika?
Jak wygląda procedura i egzamin? Ile godzin i ewentualne koszty (muszę wiedzieć czy mi na własny system wystarczy)
Ostatnio pływałam ze znajomymi na otwartym morzu, w tle leciała muzyka z Piratów z Karaibów i mi się zamarzyło mieć patent kapitana ()
#kiciochpyta #sternik #rozowypasek
  • 10
  • Odpowiedz
@Matylda_Megara: to musisz levelami robić, żeby móc sama pływać po wodach międzynarodowych musisz odpowiednią ilość godzin wypływać. Czasem jakiś kapitan potrzebuje młodego na doszkolenie - murzynisz na statku ale godzinki lecą. Tylko to są często ciężkie rejsy typu przeprowadzić przed statek z Holandii do Chorwacji, a ogólnie po drodze na morzu trochę zimno xD
  • Odpowiedz
@Matylda_Megara Nie mam problemu. Bardziej mam pompę, że w czasie pisania na mirko mogłaś te wszystkie informację odszukać bez problemu. A tak wychodzisz na nieporadną i jeszcze innym dupę zawracasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@LuckyDice jprdl.
Google mi nie wskaże osoby, z którą mogę porozmawiać na wykopie o tym, to chyba logiczne.
To nie ja zawracam dupe, to ty szukasz atencji i zawracasz dupę mi, podczas gdy sam niczego nie wnosisz, bo nic nie wiesz.
Na szczęście jest czarna lista dla ciebie.
  • Odpowiedz