Wpis z mikrobloga

chory pomysł xd Nawet jakby udało im się oddać strzał to siła odrzutu zwaliła by drona na ziemię.


@Aquamen: Dron to nie ma znaczenia. Bo i tak sporo dronów robi za jednorazówki jako dildoloty. Mnie bardziej interesuje jak zgrać celownik RPG z dronem, żeby jako tako to trafiało w cel. Gdyby to rozwiązano to pomysł byłby bardzo dobry. Zwłaszcza na coraz częściej montowane zagłuszarki na pojazdach. Gdzie czasem dildolota odcina kilkanaście
@Szinako: Ja to w sumie nie rozumiem dlaczego zachód nie pcha hajsu w drony, przecież gdyby zrobić dobrego drona z trudną do rozkodowania częstotliwością jak lancet to małym kosztem można zrobić potężne straty w ruskich szeregach.
@Szinako: no czy ja wiem - to już nie jest taki dron z biedronki, że go nie szkoda. Kamera, łączność, zasięg i musi jeszcze utrzymać taka wyrzutnię, czyli musi mieć odpowiednią wagę własną i powoli, powoli zaczyna to się robić kosztowne.
Ja to w sumie nie rozumiem dlaczego zachód nie pcha hajsu w drony, przecież gdyby zrobić dobrego drona z trudną do rozkodowania częstotliwością jak lancet to małym kosztem można zrobić potężne straty w ruskich szeregach.


@Aquamen: Też mnie to zastanawia. Przecież zachód mógłby nawet żywcem skopiować Lanceta a ulepszyć tylko np elektronikę. A z zachodnimi mocami przerobowymi byłby to gamechanger na miarę Himmarsów. Zwłaszcza że i tak sporo podzespołów lanceta jest
Kamera, łączność,


@Hekun: To jest w każdym dronie :D.

musi jeszcze utrzymać taka wyrzutnię, czyli musi mieć odpowiednią wagę własną i powoli, powoli zaczyna to się robić kosztowne.


@Hekun: Ona wcale nie jest taka ciężką jakieś 3kg. A na nagraniu widać, że dron przetrwał strzał, a nawet miał funkcje pozbycia się pustej wyrzutni.
Coś takiego jest nieosiągalne w czasach pokoju w zachodnim świecie.


@Szinako: jest, wystarczy zrzutka na dobry przetarg i takie firmy jak Mesko ogarniają temat błyskawicznie, oczywiście bez testów trwających 5 lat tylko wszystko testowane na polu bitwy z wprowadzaniem udoskonaleń na bieżąco.
@Szinako:

1 Test Worona z RPG-26.
2. Za słaba konstrukcja. Woron się rozleciał.
3. Niestabilna platforma dla uzbrojenia, a musi być stabilna, bo to pociski niekierowane.
4. Jak w przypadku Łancieta, za słaba głowica. To sprzęt do walki w mieście i w dżungli na krótkim dystansie przeciwko blaszankom. Luty 2022 już dawno się skończył.
5 Desperacja, a nie broń.
@Aquamen: No to trzeba było zawęzić zakres twierdzenia do sprzętu wysyłanego dla Ukrainy, a nie "pchania hajsu w drony". Takie kraje jak USA czy Izrael inwestowały ostro w drony i amunicję krążącą, kiedy jeszcze Rosja mówiła że to #!$%@? bo je powstrzymają te mityczne "bańki antydostępowe" XD
@Micro-Jet: a ty to tak potrafisz słońce czytać ze zrozumieniem czy tak tylko po łebkach lecisz byle tylko złapać czegoś czego można się zaczepić?

jest, wystarczy zrzutka na dobry przetarg i takie firmy jak Mesko ogarniają temat błyskawicznie, oczywiście bez testów trwających 5 lat tylko wszystko testowane na polu bitwy z wprowadzaniem udoskonaleń na bieżąco.

małym kosztem można zrobić potężne straty w ruskich szeregach.


Bo mi to się wydaje, że ty
@Hekun
i powoli, powoli zaczyna to się robić kosztowne.

czy ja wiem, chyba tylko z cywilnego punktu widzenia.
Pegasusy to w ogóle jak za darmo są: "According to the spokesman, the basic Pegasus currently costs just $341, while a bigger, more powerful version comes in at $462."
Nawet jeśli modyfikacje by podniosły cenę 10 krotnie to nadal jest to tanio. Switchblade 300 (przeciw piechotny ale autonomiczny w kwestii naprowadzania) to koszt około
@Aquamen: przecież ten twój tekst nic nie zmienia w kontekście XD Dalej można by wywnioskować z tego, że "zachód nic nie ładuje w drony, chociaż może bo mesko". Jak piszesz tak nieprecyzyjnie, to co się dziwisz, że ktoś wyciąga z tekstu inne wnioski.
@Micro-Jet: teraz skupimy się na faktach o których mówią także wszyscy poza tą bańką którą stworzyliście sobie tutaj na wykopie.

Ruscy masowo zagłuszają ukraińskie drony, zagluszarki wożą już nawet w pojazdach. Siatki antydronowe także stosują już metodą masową. Ukraińskie drony łatwo zbić bo ruscy znają częstotliwości na jakich latają, lancetów o ile się nie mylę nie zdjęto taką metodą żadnego bo mają dobrze poukrywane częstotliwości i za każdą serią je zmieniają
Ukraińskie drony łatwo zbić bo ruscy znają częstotliwości na jakich latają


@Aquamen: Yhy, jasne. A potem pokazują się filmiki, jak te "łatwe do zbicia drony" gruzują składy amunicji lub kosztowne systemy artyleryjskie i jakoś nie widzę, jak te wspaniałe bańki antydostępowe i zagłuszarki sprawiały by ten sprzęt był bezurzyteczny. Nie jest.
Nie był. I nie będzie. "Potrzebny im jest Lancet" - no #!$%@?, tylko pewnie ty jeden na to wpadłeś XD
@Micro-Jet: bo oglądasz tylko to co chcesz oglądać bądź to co ci podstawią pod nos. To nie jest tak, że to ma 100% skuteczność i jest wszędzie, kręci się filmy propagandowe a potem ludzie wykłócają się o to, że przecież widzą jak drony są skuteczne.