Wpis z mikrobloga

Mircy, nie znam się, ale coraz częściej spotykam się z tym, że do odtwarzania jakichś filmików, a nawet zdjęć potrzebny jest kodek HEVC. Sam się z tym właśnie spotkałem przy zdjęciach w formacie .heic. W sklepie Microsoft trzeba zapłacić za ten kodek, żeby choćby otworzyć zdjęcie bez konwersji, a nie wiem czy jest sens płacić, nawet taką drobną kwotę za coś oceniane przez community na 2.2. Są jakieś darmowe odpowiedniki? Czy jak to odtworzyć? #komputery #pcmasterrace #freeware #video #zdjecia #adobepremiere #davinciresolve
  • 12
  • Odpowiedz
@majk3l: filmiki w tym formacie nagrywają się jak w telefonie masz zaznaczoną opcję wysokiej wydajności. Mają wtedy sporo mniejszy rozmiar ale jakieś dziekie kodeki potrzebne.
  • Odpowiedz
  • 0
nalazłem za darm


@Bad_Wolf: O kurka! Aż mi się młodość przypomniała. No ale serio to myślałem, że coś tam się pozmieniało od wczesnych lat 2000-nych i już w dzisiejszych czasach nie trzeba co chwilę jakichś tam kodeków ściągać.
  • Odpowiedz
@majk3l: używaj jak człowiek jedynego dobrego playera - VLC. Jak czegoś VLC nie odpali to nic tego nie odpali. Z tego co pamiętam to jak zgrywalem zdjęcia z iPhone to były w heic, zrobiłem konkowersje do jpga i po problemie
  • Odpowiedz
@majk3l: Tak jak kolega polecił K-Lite to ja też polecam. Sam zainstalowałem przede wszystkim dla miniatur w Total Cpmmanderze, ale wersja Mega to też bardzo fajny kombajn do oglądania filmów po konfiguracji z MPC-HC i madVR.
  • Odpowiedz