Wpis z mikrobloga

Wczoraj skończyłem czytać najnowszą książkę pana doktora Jacka Bartosiaka. Osoba szybko czytająca dałaby radę w dwa długie wieczory, mi zajęło ciut dłużej.

Kochany doktorku niehabilitowany! Wiemy, że zaglądasz na tag, bo jesteś takim atencjuszem i narcyzem, że dostajesz smergla jak nie przeczytasz co tam o tobie piszą randomy nawet na największym #!$%@? internetu. Mam dla ciebie przesłanie.

Na picrelu możesz zobaczyć prawdziwego chada i człowieka sukcesu. Człowieka, który doszedł do swojego statusu ciężką pracą. Człowieka, który apeluje o ważne debaty w przestrzeni publicznej. Człowieka otwartego na dyskusję i niebojącego się starcia z krytykami. Człowieka robiącego otwarte spotkania, na których dla chętnych brakuje miejsca. Człowieka, który nie zamyka się w schowku na miotły i nie wylewa swoich frustracji na własną internetową sektę. Człowieka, którym nie steruje czwartorzędny polityk lokalnych struktur partyjnych. Człowieka będącego demokratą, ale krytykującego system i brak sprawczości polskiego państwa. Człowieka cieszącego się estymą poważnych i wpływowych ludzi zamiast bandy szurów i zawistników. Człowieka, którego koncepcje i marzenia spełniają się na naszych oczach. Człowieka spełnionego. Stratega. Patriotę.

Ucz się, doktorku. Też taki możesz być, jeszcze nie jest za późno. Wystarczy przemyśleć kilka spraw i wyciągnąć właściwe wnioski.

A książkę polecam.

#napierala #bartosiak #najlepszemiejscenaswiecie
aarrttkk - Wczoraj skończyłem czytać najnowszą książkę pana doktora Jacka Bartosiaka....

źródło: temp_file8013296126166886516

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@aarrttkk: Nie no doktorek mógłby jakimś cudem przez błąd w Matrixie żyć nawet i 1000 lat, a to i tak za mało by dorównać Sz. P. doktorowi Jackowi Bartosiakowi.
  • Odpowiedz
@aarrttkk: Nie no ja też. Po chrześcijańsku jest dawać drugą szansę. Ale tu mamy przypadek oczekiwania, że Fiat 125p zamieni się magicznie w Lamborghini Urusa. Że Pogoń przejdzie dzisiaj Gent. Są rzeczy po prostu nierealne do spełnienia.
  • Odpowiedz
@aarrttkk: Pan Jacek jest kulturalnym czlowiekiem (w przeciwienstwie do bestii) i z wlasciwa sobie delikatnoscia powiedzial piotrusowi krotko: NIE JESTES STRATEGIEM. W przelozeniu na bardziej dosadny jezyk: ja mam swoj wlasny think-tank, ciagle publikuje i konfrontuje swoje wizje z powaznymi ludzmi w roznych mediach z roznych srodowisk i mam przede wszystkim kontakty na calym swiecie, z ktorych czerpie wiedze i poznaje rozmaite punkty widzenia, a ty, piotrusiu, jestes malym zakompleksionym szczekaczem
  • Odpowiedz
Człowieka otwartego na dyskusję i niebojącego się starcia z krytykami.


@aarrttkk: Przez długi czas odmawiał debaty z Wojczalem, co moim zdaniem zmniejszyło jego wiarygodność.

Człowieka będącego demokratą


@aarrttkk: Bartosiak akurat często bywał sceptyczny wobec demokracji i wpływu opinii publicznej na polityke państwa. Kiedyś wspomniał, że wybieranie rządzących na podstawie tego, kto wygląda najlepiej w telewizji może nie być najbardziej skuteczne, może lepiej jest działać jak chińska biurokracja, gdzie "nawet syn
  • Odpowiedz