Wpis z mikrobloga

Dostałem mandat za brak biletu parkingowego.
Samochód kupiłem nie dawno i jeszcze go nie przerejestrowałem na siebie, więc teraz jest zarejestrowany na jakąś kobietę
(samochód kupiłem na szrocie, więc nawet nie wiadomo kim jest ta kobieta)
I teraz pytania:
1. Jeśli nie zapłacę i zaczną procedury ściągania długu to będą ścigać tę kobietę?
2. Jeśli teraz przerejestruje samochód na siebie i będzie miał nowy numer rejestracyjny, to odpuszczą sobie kiedy zobaczą, że ten numer podany na mandacie już nie istnieje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawo #pytanie #kiciochpyta #prawojazdy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Grzybek: to zależy, bo jak to był publiczny parking i dostałeś opłatę od np. miasta to znajdą cię na 100% i zainkasują należną sumę, a jeżeli parking prywatny to szansa się zmniejsza. mój kumpel kiedyś dostał właśnie taką opłatę na 200 złotych i powiedział do ciecia, że już zapłacił i odjechał xD i do dzisiaj żadnych konsekwencji z tego nie było
  • Odpowiedz
@Pan_Grzybek: Jeśli zakup zgłosiłeś to mają twoje dane i wiedza kogo to auto.
Jeśli nie zgłosiłeś to poprzedni właściciel mając umowę jest kryty. No i też musiał zgłosić sprzedaż.
Jeśli nie zgłosiłeś zakupu... To ten brak biletu to twój najmniejszy problem bo masz z automatu karę administracyjną 1000zl za nie zgłoszenie zakupu do 30 dni :) Tak czy siak poprzedni właściciel mając umowę jest czysty
  • Odpowiedz