Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem u motocyklistów przyjęło się używanie hasła "patrz w lusterka motocykle są wszędzie" i naklejanie takich wlep na samochody? Przecież to ma pejoratywny wydźwięk jak hasła typu "rozglądaj się na boki cyganie są wszędzie" albo "trzymaj sie za portfel w tej dzielnicy jest dużo imigrantów". Za dzieciora to myślałem że takie naklejki naklejają jacyś wrogowie motocyklistów bo "kurła nigdy nie wiadomo kiedy ci taki debil na moturze wyjedzie kurła trza uważać na tych piratów, sprawdzuć lusterka". Na prawdę nie dało się tego samego przesłania zapisać w jakiś jednoznacznie pozytywny sposób? Na przykład takie "wszyscy się zmieścimy" to miliard razy lepszy slogan i kojarzy się od razu pozytywnie. #motocykle #samochody #motoryzacja
United - Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem u motocyklistów przyjęło się używanie ha...

źródło: XDDDDD

Pobierz
  • 10
@cwlmod: @United
obecnie ma to raczej jest uzywane przesmiewczo na wszystkich szybkich i wcieklych motocyklistach ktorzy sie gdzies rozbijaja, a kiedys tak bylo ze motocykl byl mniej widoczny itd
@xede: Ale dalej jest. Motocykl z daleko wygląda jak jeden punkt świetlny. Nie dość że można go pomylić z autem które wystaje zza innego auta, a w dodatku gdy jest tylko jeden punkt to trudno ocenić jest tempo zbliżania się.

Po prostu motocykle są mniej widoczne od aut. Czy jest to teraz używane prześmiewczo to nie wiem. Ja zdaję teraz prawko żeby jeździć skuterem i nie pasjonuję się kulturą motocyklową
@United: była akcja typu wszyscy się zmieścimy ale umarła ¯\(ツ)/¯

Była też akcja "motory na tory" aby skłonić samobójców którzy zaoierdalaja ile wlezie, po Mazurach czy innych Bieszczadach, do jazdy po torach i kartingach, ale okazało się że towarzystwo jest za biedne, no i na torze są jednak pewne zasady xd
@United: choćby dlatego, ze czasem jedziesz sobie normalnie przepisowo a nagle Ci jakaś baba/chłop wyjeżdza, skręca, cholera wie co i kasuje Cie razem z moto. dziś nawet był wpis na tagu, ze jakaś kobita skasowala mireczka. sam miałem kilka wymuszen na mieście. raz bym się zatrzymał kobiecie na drzwiach bo nagle postanowiła wyjechac w lewo (jechałem główną, ona włączała się z bocznej uliczki), raz ktoś sobie nagle z dupy zmienił pas
"ze to moja wina bo jade na moto" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xede: Takie przekonanie w narodzie się umacnia dzięki postawie takich ludzi jak @United - patrz to i zrozum skąd ten motocykl się wziął - są kurła wszędzie XD
https://wykop.pl/link/7186663/wypadek-motocyklisty-z-samochodem-i-autobusem

A motto o patrzeniu w lusterka powstało by zwrócić uwagę na taki problem, że już w godzinę po egzaminie kierowcy aut zapominają o podstawowych zasadach. Niestety
Jofiel - > "ze to moja wina bo jade na moto" ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

@xede: Takie przekonanie w...
"rozglądaj się na boki cyganie są wszędzie"


@United: Ja akurat pochodzę z takiego miasta, że muszę #pulawy pozdrawiają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak już totalnie na serio i poważnie, niestety w każdej grupie społecznej są osoby które brakuje mi słowa żeby kogoś nie obrazić przypadkiem. To samo masz wśród kierowców ciężarówek, autobusów, taksówkarzy, osób starszych, dresiarzy na przykład. Przynajmniej dla mnie duża część kierowców motocykli oraz
@United: W tym haśle nie chodzi w sumie o nic więcej jak tylko pokazanie innym "Patrzta! Mam motór!". To 1:1 z innymi wlepkami typu "w aucie jest danielek", "wiozę dziecko", "pies na pokładzie" itd.

W rzeczywistości motocykliście jeżdżącemu agresywniej zależy na zupełnie odwrotnym zachowaniu, tj. by kierowca puszki nie miał nawet świadomości o jego obecności, przynajmniej do czasu wyprzedzenia/wyminięcia. To po prostu bezpieczniejsze i umożliwiające wykonanie zakładanego manewru.
@United: Mnie to raczej śmieszy komunikacja społeczna nalepkami co nie zmienia faktu że hasło: wszyscy się zmieścimy brzmi dobrze, aczkolwiek: wszyscy się zemścimy brzmi lepiej :-)



Gx