Wpis z mikrobloga

  • 0
@Notabene: chyba nie o tym samym mówimy bo ja mówię o książce mit syzyfa alberta camus jestem na 80 stronie i jeszcze ani razu nie mówił nic o syzyfie dopiero na samym końcu jest rozdział o tym
  • Odpowiedz
  • 1
@poorepsilon: no właśnie jak czytam sobie na wikipedii podsumowanie tych rozdziałów co już są za mną to mam takie aaaaaa no rzeczywiście o tym coś mówił
ehhh trochę szkoda że takim ciężkim językiem napisane no i do tego po angielsku mimo że znam bardzo dobrze angielski to jejku niektóre wyrazy widzę po raz pierwszy w życiu i muszę sprawdzać w internecie co znaczą ;-;
  • Odpowiedz
  • 0
@poorepsilon: czytam tylko wersje papierowe bo mam deficyt uwagi i tylko tak mogę się skupić
jak mam telefon w ręce to zaraz się rozpraszam
a nawet myślę żeby się zacząć uczyć francuskiego żeby przeczytać jego książki w oryginalne XD tylko najpierw wolę się skupić na japońskim
  • Odpowiedz
@LubiePieski: postaw sobie niżej poprzeczkę. Może najpierw Eric Emanuel Schmitt. Camus to pewnie C2. Jak ci ogółem idzie z japońskim? Jak jest tam z tymi poziomami znajomości też od A1? Pytam, bo moja znajoma zna chiński i tam jest jakaś inna skala oceniania.
  • Odpowiedz
  • 2
@poorepsilon: japoński ma poziomy N5-N1 uczę się od jakichś 3 miesięcy i zaczynam intuicyjnie łapać podstawy gramatyki ale jeszcze bardzo daleko i nawet nie odważe się powiedzieć że mam poziom N5 bo raczej jeszcze nie mam XD
  • Odpowiedz
@LubiePieski ja ci streszcze z sensem

syzyfowa praca to taka, która nie ma sensu

sam syzyf musiał taką wykonywać, to od niego się wzięło. Ten kamień mial za zadanie zawszs spadać, ale nie mogł przestać bo to jego kara. Wiec robi to w nieskończoność

tak swoją droga, nie pamiętam dokładnie czemu dostał tą kare, chyba dlatego ze Bogow zdradził xdd nie wiem
  • Odpowiedz