Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w poważnym impasie i potrzebuje waszej porady, bo nie wiem jak z tego wybrnąć. W mojej firmie brakuje ludzi i każdy nowy dostaje na start więcej od starego. Zagadałem z kilkoma osobami, które przyszły po mnie na stanowisko analogiczne i dowiedziałem się, że mają więcej po np. roku niż ja po 5 latach pracy, a co gorsza ja jestem obiektywnie lepszym pracownikiem, bo widać to na danych i liczbach. Pierwsza odruchowa reakcja to była chęć rzucenia papierami. Firma ma problemy kadrowe i każdy nowy niezależnie od doświadczenia dostaje u nas więcej niż stary, tylko za to, że przyszedł później.

Problem w tym, że ja odkładam i inwestuje pieniądze i jeśli będę siedział cicho za 3-4 lata będzie stać mnie na kilka mieszkań za gotówkę od wynajem. Już teraz stać mnie na dwa mieszkania w gotówce i mam jeszcze dochód z dywidend, więc nie będę musiał pracować w ogóle i wtedy leje na tą firmę i mogę zadać wszystkiego lub odejść.

Teraz pytanie do was, czy wy byście radzili siedzieć cicho, nie ryzykować, dążyć do swojego celu i odkładać inwestować z tych wypłat które mam, czy pójść i wygarnąć po całości wszystko co wiem, żądając kasy.

#korposwiat #pracbaza #inwestowanie #pracait #praca #pieniadze #gielda #zarobki

Czy iść negocjować podwyżkę?

  • Lepiej spokojnie te 3 lata przepracować 17.6% (211)
  • Iść się kłócić już teraz 82.4% (991)

Oddanych głosów: 1202

  • 51
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Tylko mam opór, bo dopiero co byłem i negocjowałem, dostałem 30 procent, ale oczywiście wiecie jaka była inflacja i co się stało.

Potem będzie gadanie, że co chwilę tylko chodzę i zadam podwyżek, więc oni mi dadzą to zaraz przyjdę po kolejną.

Nie wiem, czy skoro będę miał i tak spokój za te trzy lata to nie lepiej siedzieć cicho, zrobić quiet quitting i zająć się inwestowaniem po pracy, a
  • Odpowiedz
@Ulfric_Stormcloak: Jak nie zagroze zwolnieniem to chooya dostanę.

Bo ja mam ochotę powiedzieć, że dlaczego obiektywnie lepszy pracownik z dłuższym stażem zarabia mniej, ale z drugiej strony są osoby z jeszcze dłuższym i jeszcze lepsze niż ja i nic nie mówią i oni z tym wyskoczą.
  • Odpowiedz
jeśli będę siedział cicho za 3-4 lata


@Ynfluencer: a jak nie będziesz siedział cicho to cię wywalą? Jeśli uważasz, że twoja racja jest mocna to pracodawca najwyżej odrzuci twoją prośbę i tyle
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: to znajdź pracę x2 (albo weź urlop albo l4 na 3 miechy z wypalenia od psychiatry i się doszkól jak skilla brakuje) powiedz że masz ofertę i albo się żegnacie albo wyrównanie. Jak nowa będzie #!$%@? to zmień. 4 miesiace i tak wdrążenie to cię nie zwolnią. Masz 5 lat expa więc raczej nie wywalą cię w rok w nowej a i tak przy zmianie możesz powiedzieć że nie spełniła
  • Odpowiedz
Zagadałem z kilkoma osobami, które przyszły po mnie na stanowisko analogiczne i dowiedziałem się, że mają więcej po np. roku niż ja po 5 latach pracy

Problem w tym, że ja odkładam i inwestuje pieniądze i jeśli będę siedział cicho za 3-4 lata będzie stać mnie na kilka mieszkań za gotówkę od wynajem. Już teraz stać mnie na dwa mieszkania w gotówce i mam jeszcze dochód z dywidend


Coraz głupsze te baity
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: im więcej czasu minie tym nowi pracownicy będą bardziej doświadczeni, tym samym będzie im łatwiej Cię zwolnić bo nie będą od Ciebie odstawali skillem jakoś bardzo, jak się kłócić o podwyżkę to jak najszybciej
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: ty nie patrz na innych bo jaką masz pewnośc że oni mowili prawdę? Generalnie twoje podejscie mi sie nie spina.

Masz hajs na 2 mieszkania na wynajem czyli okolo 1mln na konice... to na co czekasz? Kupuj te mieszkania to bedziesz miał jednoczesnie i przychod z wynajmu i z pracy?????

Dostales 30% podwyzki(kiedy? rok temu? miesiąc temu? wczoraj?) jak rok temu to kolejna rozmowa biznesowa o podwyzke a jak nie
  • Odpowiedz
jeśli będę siedział cicho za 3-4 lata będzie stać mnie na kilka mieszkań za gotówkę od wynajem. Już teraz stać mnie na dwa mieszkania w gotówce i mam jeszcze dochód z dywidend, więc nie będę musiał pracować w ogóle i wtedy leje na tą firmę i mogę zadać wszystkiego lub odejść.


@Ynfluencer: X kvrwa DDDDDD
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: co ty ściemniasz? Twierdzisz że miesięcznie zarabiasz 25 tys zł? To nowi ile dostają?35 tys zł.
(Mieszkanie w mniejszym mieście 250 tys zł za 3-4 lata będziesz mógł sobie kilka kupić tak napisałeś)
Czym ty się zajmujesz? Podcierasz tyłek papieżowi.
  • Odpowiedz
@Vraagno: Tak, mam tyle ile piszesz, ale wszystko jest ulokowane w akcje, wyroby mennicze i inne instrumenty, które cały czas rosną i jeszcze mam dywidendy. Dlatego nie sprzedaje i dlatego nie kupiłem za to jeszcze mieszkań.

@Maxior99 podwyżka 30 procent od ciulowych zarobków to jest w cholerę. Udało mi się wyciągnąć tyle z inwestowania tylko dlatego, że mimo, że mało zarabiam to dużo odkładam, bo wegetuje.
  • Odpowiedz