Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie się teraz kupuje kosiarki?
Stary, dobry elektryczny bosch po chyba 20 latach ostatecznie wyzionął ducha (wygląda na to, że zatarty silnik) i chciałbym kupić coś co trochę wytrzyma. Wiem, że teraz hitem są kosiarki akumulatorowe ale nie przemawia do mnie wydawanie 1600-2000 zł na kosiarkę + kilka akumulatorów żeby na styk się wyrobić z koszeniem (i za 2-3 lata wydawać kolejne 1K PLN na akumulatory).

Chcę coś podobnego do tego co miałem - 1400-1500W, szerokość koszenia w okolicach 40 cm. Wydać chcę tak nie więcej niż 800 zł - takie parametry to z reguły okolice 650-750 zł z tego co widzę. Niespecjalnie mam ochotę wydać 2x więcej bo "paanie, to jest polski produkt a nie chiński szajs", no chyba że faktycznie jakaś firma daje np. 10 lat gwarancji (w co wątpię).

Rozglądałem się po marketach, i generalnie widzę że królują jakieś noname'y, chińczyki NAC, ew. marki własne i parę wyjątków typu Boscch i Ryobi. W sumie tylko te dwie ostatnie przyciągnęły moją uwagę, ale jak zacząłem szukać jakichś opinii to co chwila widzę ostrzeżenia że bubel, że silnik padł tuż po gwarancji, że plastik fantastik... Ryobi wydaje mi się trochę solidniej wykonana, z drugiej strony taki Bosch mimo że cały plastikowy to jest to firma mocno ugruntowana u nas i bez problemu można potem taką kosiarkę serwisować, nawet gdy minie gwarancja.

Co sugerujecie? Może w ogóle czegoś innego poszukać?

#ogrod #kiciochpyta
enron - Mirki, jakie się teraz kupuje kosiarki?
Stary, dobry elektryczny bosch po chy...

źródło: kosiarka-elektryczna-bosch-arm-3200-74910

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
(wygląda na to, że zatarty silnik)


@enron: dwa łożyska i ewentualne szczotki jeśli to silnik ze szczotkami to koszt maks 100 zł. Przyjmując że nie wytarł się komutator. Może warto naprawić zamiast wyrzucać?
  • Odpowiedz
(wygląda na to, że zatarty silnik


@enron: obstawiam bardziej same łożyska ale tam chyba nie bardzo jest jak to wymienić.

Co sugerujecie? Może w ogóle czegoś innego poszukać?


@enron: są jeszcze inne marki, np Makita, Einhell, Dedra, Alpina, Faworyt, Gardena, Oleo-Mac, Stiga, Stihl, Al-Ko... cała masa tego
  • Odpowiedz