Wpis z mikrobloga

Mirki lecę pod koniec sierpnia na wakacje z biurem podróży "Itaka" i kupując wycieczkę godzina wylotu była zaplanowana na ok. 13:30. Jakiś czas temu dostałem wiadomość że godzina wylotu zmieniła się z 13:30 na 23:55 (°° . Wiem że ostateczny termin jest podawany na 24h przed wylotem. Czy jest szansa na zwrot części kosztów za ten dzień lub za tak drastyczną zmianę godziny wylotu? Dodatkowo ubezpieczenie mam liczone od tego dnia ale po co mi ono skoro o 23:55 to pewnie nie będę jeszcze siedział w samolocie. Czy ktoś miał może podobną sytuację?

#itaka #podroze #podrozujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
@Deamon38: co więcej - godzina wylotu jest wpisana na 23:55 tylko po to żeby nie płacić odszkodowania, bo dzień wylotu niby zgadza się z umową.
Realnie to będzie gdzieś 2 w nocy albo później
  • Odpowiedz
@Deamon38: min. dlatego ja nie widze żadnych realnych korzyści z latania z biurem vs latanie samodzielne, no chyba że ktoś nie mówi po angielsku, jest niekumaty, niepełnosprawny albo ma napady lękowe.

Jaką trudność w dzisiejszych czasach przedstawia kupienie biletów lotniczych i zarezerwowanie hotelu?
  • Odpowiedz
@thorgoth: @Deamon38: Ja bym biur podróży nie skreślał. Jest co najmniej kilka plusów skorzystania z biura względem kupowania oddzielnie hotelu i lotu. Podstawowa zaleta, to kupno obu jako jedna usługa. Np. hotelu nie obchodzi Twój opóźniony/odwołany lot i nie dostaniesz zwrotu jeśli zakupiłeś jedno i drugie oddzielnie. Podobnie linii lotniczej mogą nie obchodzić pożary, powodzie, czy inne problemy hotelu. Biuro podróży jednak musi to zrekompensować. A nie zawsze cenowo zaoszczędzimy
  • Odpowiedz
Zasadniczo się zgadzam z ostatnim zdaniem ale trochę podyskutuje :)

Np. hotelu nie obchodzi Twój opóźniony/odwołany lot i nie dostaniesz zwrotu jeśli zakupiłeś jedno i drugie oddzielnie.

@burns: rezerwujesz hotel z opcją płatności na miejscu albo bierzesz ubezpieczenie. Z lotem tylko opcja flex albo ubezpieczenie.
Nie ma tu różnicy biuro vs samodzielnie.

Dzięki temu zdarza się, że biuro oferuje noclegi w lepszej cenie, niż zakup bezpośrednio w hotelu

To jest pewien
  • Odpowiedz