Wpis z mikrobloga

#bolt #uber #leasing
Cześć ziomki z racji ze prowadzę firmę transportowa kilka busików, przestałem jeździć po europie i mam więcej wolnego czasu ale nie na tyle aby zajac się czymś konkretnym. Myslalem żeby wsiąść jakaś toyote i sobie coś tam dorobić do skarbonki ale tez mieć czas na prowadzenie firmy i być mobilnym.
Powiedzcie mi proszę jak wyglada temat z tymi wypożyczalniami samochodów właśnie skierowanych pod Bolta ?
Jest to w jakimś stopniu opłacalne żeby wziąć w najem długoterminowy pojazd od takiej wypożyczalni czy lepiej leasing z salonu ? Gdzie pewnie tez będzie problem z dostępnością takiej Hybrydy w gazie ?
Mam swoją Rav 4 z 2016 tyle ze diesel może takim samochodem tez by coś się udało ugrać ? Wyrobić licencje na przewóz ludzi to raczej nie problem.
Gdyby ktoś miał coś konkretnego do powiedzenia zapraszam
do dyskusji.
  • 13
  • Odpowiedz
@Globtroter1985: to jeszcze inna licencja. Wchodzisz placisz 150+ 22 zl 4 tygodnie i gotowe.
Ukraincy ktorzy przyjechali przed wojna, po roku kupywali mieszkania za gotowke na obrzezach mojego wojewodzkiego miasta takze o takiej skali zarobkow mowimy. Oczywiscie to nie byla praca po 8h tylko bardziej 10.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ytaremtujest Zobaczymy ile faktycznie takich będzie, bo obecnie jest bardzo kiepsko z ilością kierowców. Jest ich sporo za dużo. Ps. o ile nie są podrobione w programie graficznym to weryfikacja polega na przyjściu, porobieniu zdjęć dokumentów i nara.
  • Odpowiedz
  • 0
@Globtroter1985 Gdybyś miał hybryde w lpg do wynajmu to często ludzie wynajmują takie nawet po 600-700zł tygodniow bez odprowadzania od tego podatku. Bo jak kierowca by jezdził u ciebie to można większość podatków na niego przerzucić. Zwykła benzyna w gazie się słabo opłaca a bez/diesel to już proszenie się o kłopoty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Globtroter1985 Taka hybryda pali tak zwykle do 6-7l lpg to dopiero ma sens. Robisz 300k.z tego masz 500-600zł po odejciu prowizji to każda złotówka się liczy zaoszczędzona. Jak ktoś będzie sporo jezdził to taka ravka w dieslu by musiała prawie za darmo być wynajmowana, bo będzie to nawet różnica 400zł tygodniowo w paliwie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Globtroter1985 Jeżdżą auta z przypadku a skody są tanie i wychodzą w fabrycznym lpg. największy problem to korki plus klima i się okaże że spali 4-5l więcej niż hybryda.
  • Odpowiedz
  • 2
@Globtroter1985 Jeszcze jedna sprawa jest, jeżdżąc 70 godzin tygodniowo ręczna skrzynia to bardziej pod tortury podchodzi. A hybrydy mają jednak automat, który dodatkowo jest trwalszy od większości manuali na rynku.
  • Odpowiedz