Wpis z mikrobloga

Jak wyrzucić negatywne myśli z głowy mając #depresja zauważyłam że to jest główny problem który blokuje moj rozwój. Jak przestać się przejmować opinią innych ludzi na mój temat i myśli ze jestem beznadziejna? Zmienić ten tok myślenia na cos w stylu ”Słuchaj, lecisz z tym dniem, poćwiczyć, poczytać książkę. Nie bój się żyć, ludzie którzy Cię oceniają nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia, rób swoje bo jesteś dla siebie najważniejsza” nie potrafię tak, nawet jak spróbuje tak pomyśleć przez chwile to myśli automatycznie zbiegają na czarne scenariusze ”Jesteś beznadziejna, brzydka, każdy ma lepiej od Ciebie, żeby osiągnąć sukces musisz pracować ciężko a nie masz nawet siły wstać z łóżka, zdechnij” #gownowpis
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@ZdeformowanyKreciRyj: biorę, przerobione było ssri, snri, tlpd, neuroleptyki. Teraz od ponad tygodnia na wortioksetynie, baba przepisała bo lek dosyc niedawno na rynek wszedł a powiedziała ze jak nic innego nie pomaga to to mam spróbować.
  • Odpowiedz
Jak przestać się przejmować opinią innych ludzi na mój temat i myśli ze jestem beznadziejna? Zmienić ten tok myślenia na cos w stylu ”Słuchaj, lecisz z tym dniem, poćwiczyć, poczytać książkę.


@kricalke: wlasnie przez podniesienie wlasnej wartosci przez sprawczosc. A to przez realizacje prostych i realnych celow. Na poczatku powinnas wymagac od siebie naprawde malo, byc czula i uwazna dla siebie.
  • Odpowiedz
@kricalke: terapia poznawczo behawioralna. W skrócie- musisz poznac swoje przekonania (negatywne) i podważać ich prawdziwość. Tak samo z myślami w ciagu dnia. Większość tych negatywnych jest nieprawdziwa. Osoby "depresyjne" maja tendencje do myslenia w schematach, ktore sa szkodliwe, np. Wszystko albo nic. Polecam ksiazke Radość zycia aut. Aarona T. Becka
  • Odpowiedz