Wpis z mikrobloga

#strava #rower #kolarstwo #gadzety #aliexpress #zakupyzchin
Jako iż od niedawna jestem posiadaczem szosy i trochę się już wkręciłem, przyszedł czas na małe zakupy. Oczywiście myślę o Ali, ze względu na dość dobry stosunek jakość/cena. Kupiłem koszulkę z RION'a i jestem mega zadowolony. Proszę o polecenie co się opłaca, jakie firmy są dobre a najlepiej o link do aukcji
Co chcę kupić:
1) Bidon i koszyk
2) Okulary przeciwsłoneczne na szosę
3) Skarpetki na szosę
4) Jakieś mini lampki? Jest może jakaś podróba bontragera FL taka czerwona z tyłu?
5) Zestaw kluczy. Bodajże torX? + imbusy? Multitool?
6) Jakiś top z długim rękawem na zimniejsze dni lub kamizelka.
7) Chemia - środek do czyszczenia łańcucha + jakiś smar - ale to z Polski chyba lepiej zamówić?
Jeśli macie jakieś doświadczenia i możecie polecić mi jakieś produkt z tych kategorii, będę bardzo wdzięczny!
  • 10
@Wojtegs: To są rzeczy na których ja jeżdżę i sobie bardzo chwalę.
Bidon: Elite Fly MTB,
Okulary: Siroko M3
Skarpetki: Dowolne "rowerowe" z ali
Klucze Torx i Hex: Wera, te kolorowe zestawy, nie są tanie ale na kluczach lepiej nie oszczędzać
Chemia: Wosk Squirt (trzeba dobrze przygotować łańcuch przed woskowaniem)
1) Bidon i koszyk


@Wojtegs: ciekawe bidony robi camelbak. żona miała aparat na zębach, i nie mogła zębami klasycznego bidonu otworzyć, tutaj masz takie przekręcadło i dekielek w środku. przed jazdą odkręcasz, a dekiel zasłania wlot, nic nie chlupie, mucha nie wpadnie, a zawsze mozesz się napic. ciekawa sprawa, używa mimo ze juz druty z buzi sciagnela.

a tani i lekki koszyk kupisz w decathlonie, od tribana. naprawde spoko jest i
@Wojtegs:
1) Bidon i koszyk: Koszyki jakiekolwiek, bidony Elite Fly. Camelbaki są spoko wykonane, ale nie potrafiłem ich dopasować do żadnego koszyka, przez co kilka razy mi wypadły na dziurach. Elite Fly + T-Race pasują idealnie.
2) Okulary: Mam fotochromy Rockbros i są spoko. Po 2 latach to "szkło" (tworzywo ofc) łapie takie zabrudzenia, które trudno doczyścić. Jak znowu je znajdę za 50 zł, to pewnie kupię kolejne takie same. Jeśli
@Wojtegs:

1) Bidon i koszyk

2) Okulary przeciwsłoneczne na szosę

3) Skarpetki na szosę

4) Jakieś mini lampki? Jest może jakaś podróba bontragera FL taka czerwona z tyłu?

5) Zestaw kluczy. Bodajże torX? + imbusy? Multitool?

6) Jakiś top z długim rękawem na zimniejsze dni lub kamizelka.

7) Chemia - środek do czyszczenia łańcucha + jakiś smar - ale to z Polski chyba lepiej zamówić?


1) z PL bidon Elite Fly,
@Wojtegs:

1) Bidon i koszyk


Elite Fly (tani, duży wybór pojemności, max 950ml więc ideolo na lato) albo Camelback Podium (dwa razy droższy, niektórzy lubią, ale max 700 ml)

2) Okulary przeciwsłoneczne na szosę


Rockbros - super fotochromy na ponure dni, bo są dość jasne i można nawet w nocy jeździć
trochę drożej - Ekoi na dobrej promocji, bardzo fajny stosunek cena/jakość wychodzi czasami

3) Skarpetki na szosę


Parle w decathlon