Wpis z mikrobloga

#noz #noze #edc

Jaki polecacie nóż składany do ogólnego cięcia, krojenia, ostrzenia patyków, robienia dziury w całym itd. najlepiej frame albo liner lock (ale jak ktoś wyjaśni, czemu inny system jest super, nie do zapiaszczenia itd. to rozważę), średniej (jak na noże składane) wielkości, tak do 200zł? Może być z Aliexpress, może być z Polski, byle nie jakiś wynalazek, co go ostrzyć się nie da bez sprzętu za miliony.

Ewentualnie poleci ktoś jakieś forum o tanich nożach składanych? :D
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@zamknij_morde_waski: O dziękuję. A wiesz może, co się dzieje, że na Aliku co trafię na nóż, to jest "bez blokady"? Zrobili im zakaz sprzedaży noży, które da się zablokować w pozycji otwartej? Czy po prostu takie mam szczęście?
  • Odpowiedz
  • 0
@zamknij_morde_waski: Sanrenmu to właśnie marka, która na początku tylko na Ali występowała. Widzę, że na zdjęciach z Alika ich noże nie mają do końca wyciętego frame locka. Niezłe jajo. Parę lat temu noży było od cholery, w końcu wziąłem sobie Morę Companion za 40zł w nierdzewce, bo stwierdziłem, że nic więcej nie potrzebuję. Okoliczności się zmieniły, noże na Aliku też :P
  • Odpowiedz
  • 0
@zamknij_morde_waski: A powiedz mi, ogólnie to czy wezmę wersję zwykłą, czy z frame lockiem, to w przypadku tego noża jeden pies?
Bo nie ukrywam, że ten frame lockowy mi się chyba estetycznie bardziej podoba. Ale na nożach się BARDZO nie znam.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Z jakiegoś powodu (patent?) zdjęcia na Ali większości podrabianych noży są bez blokady. Natomiast same noże (sprawdziłem na 4-5) jak najbardziej mają blokadę.
  • Odpowiedz
  • 0
@phty: Ja czytałem wyjaśnienie, że fotoszopują zdjęcia, bo w Chinach nie wolno nosić noża z blokadą i pewnie są jakieś utrudnienia sprzedażowe. Znajomy był w Chinach i nosił, ale co się naawanturował z babami z chińskich kolei... Ale to były trochę lepsze czasy, teraz w Chinach jest solidniejszy zamordyzm.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: teraz są w promocjach na kolba za zakupy 300zl rabat 50zl, jak newsletter to 40 zł dodatkowo (chociaż nie mam pewności czy się łączy)
Do patyków dedykowany to polecam okulizak od victorinox, wygląda elegancko, 80zl kosztuje. Taka brzytewka do szczepienia drzewek xd
Serio jest dobry, nie do zajechania.
A jak chcesz coś do otwierania jedna ręką to te składane do drewna bym nie używał, weźmie luzów złapie i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
qsp penguin


@Nerlo_ajcats: Wiesz co, już mi wystarczy, że kupiłem 5 wędek i kołowrotków do łowienia jednego gatunku ryby. Teraz kupię 20 noży. Wielkie cholera dzięki XD

A serio, to bardzo dziękuję, też piękny nożyk. Petrified Fisha Terra kupię jako następny po Ruike, a potem chyba ten Penguin, bo fajny.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nerlo_ajcats: Na ryby to ja noża nie potrzebuję, chyba, że do nacinania kiełbasek i ewentualnego przecinania plecionki :)
Bardziej maczetę chyba kupię, bo przez 2m trzciny chyba nie potrafię przejść jednak.
  • Odpowiedz