Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy na nowym wykopie #pokazmorde #atencyjnyrozowypasek to nadal instant gorące, ale jeśli tak, to wykorzystam ten boost, bo mam coś ważnego do powiedzenia.
W weekend 2-3 września na Pustyni Błędowskiej odbywa się rakietowy Festiwal Meteora 2023.
Oficjalna strona: https://rakiety.org.pl/festiwal-meteora/

Zawsze jak wrzucam pofestiwalowe zdjęcie z rakietą, to prosicie, żeby następnym razem poinformować wcześniej. Co to za wydarzenie? Festiwal modelarstwa rakietowego organizowany przez Polskie Towarzystwo Rakietowe. Zarezerwowana przestrzeń powietrzna to okazja do wystrzelenia swojej konstrukcji na kilka kilometrów (do 2300 m). Mniej zaawansowani modelarze mogą oczywiście puszczać na mniejsze wysokości, brać udział w konkursach (w tym na najbardziej pechowy start czy najładniejszą rakietę), a także porozmawiać i dostać rady. Przez cały event dzieciaki w namiocie warsztatowym mogą składać swoje własne małe modele z materiałów przygotowanych przez organizatorów i zaraz potem wystrzelić je w powietrze, z czego zawsze mają mega frajdę. Krótko mówiąc - wielkie święto rakieciarstwa.

#rakiety #modelarstwo #katowice #krakow #gliwice #polska
Pobierz Networks_PowerCat - Nie wiem czy na nowym wykopie #pokazmorde #atencyjnyrozowypasek t...
źródło: PXL_20230719_170758870_exported_3434
  • 209
Gdy widzę Twój uśmiech na buzi, kiedy trzymasz tą rakietę, od razu przypomina mi się scena z komedii " Freddy Got Fingered" .
A tak na poważnie: fajne i ciekawe hobby. Też się kiedyś parałem modelarstwem lotniczym. Pozdrawiam serdecznie.
Jak ktoś nigdy nie był to fajna sprawa popatrzeć.

Na pustyni jest gorąco więc zalecam więcej wody. 2 lata temu były też food tracki.

Załączam zdjęcie małych rakiet kolegi ale Czesi czy Słowacy przywozili takie bydlę wysokie na 3-4m (byłem 2x i nigdy nie udało im się tego odpalić)

Trzeba być wcześnie żeby poskładać swoją rakietę z dzieckiem (ja składałem Meteor 2).

Dla Dzieci to było woow.
Pobierz domik - Jak ktoś nigdy nie był to fajna sprawa popatrzeć.

Na pustyni jest gorąco wię...
źródło: temp_file2458097814134463664
ile czasu trwa impreza +-?

edit: Festiwal odbywa się w pierwszą sobotę i niedzielę września.
Najwięcej startów rakiet przeprowadzanych jest między 11:00 a 17:00 pierwszego dnia festiwalu tj. w sobotę. Jednak w modelarstwie rakietowym to pogoda dyktuje harmonogram stąd godziny te są tylko orientacyjne.