Wpis z mikrobloga

@bylem_zielonko: "tir' nie jeździ w ogóle nie ma czegoś takiego jak jeżdżący "tir".Robisz obliczenia nie mając pojęcia jakie jest spalanie zestawu pojazdów oraz ilości przejeżdżanych (co sam przyznajesz) kilometrów względem tonażu, środka ciężkości ładunku,oraz ukształtowania drogi i wzniesień.Co chcesz policzyć w swojej matematyce jak masz tylko swoje liczby czyli x a nie masz żadnych y
Co chcesz tam policzyć samym x.Nie wiesz nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj na dany
tir' nie jeździ w ogóle nie ma czegoś takiego jak jeżdżący "tir


@Jopek1974: na prawdę nie ma polonisto? To czemu słownik języka polskiego PWN wyszczególnia takie pojęcie w odniesieniu do samochodów ciężarowych? https://sjp.pwn.pl/sjp/TIR;2529707.html

Robisz obliczenia nie mając pojęcia jakie jest spalanie zestawu pojazdów oraz ilości przejeżdżanych (co sam przyznajesz) kilometrów względem tonażu, środka ciężkości ładunku,oraz ukształtowania drogi i wzniesień.Co chcesz policzyć w swojej matematyce jak masz tylko swoje liczby czyli x
@4WgH: @bylem_zielonko może warto sprawdzić wcześniej i wcześniej a nie PWN w którym jest napisane POTOCZNIE może trzeba czytać ze zrozumieniem a lepiej sprawdzić co oznacza TIR i czym jest i czy ta konwencja sama w sobie jeździ po drodze na kołach a nie pajacować i klaunów z siebie robić
@bylem_zielonko: twoje obliczenia polegały na wyliczeniu spalania i drogi własnego pojazdu i tyle sobie mogłeś policzyć sam dla siebie.Nadal nie masz pojęcia ile średnio spala ciężarówka i ile kilometrów pokonuje miesięcznie więc z tą samą niewiedzą ponownie robisz z siebie durnia.
@4WgH: teraz to portal ze śmiesznymi obrazkami a przed chwilą było cytowanie PWN.To się zdecyduj PWN czy śmieszny portal.Nastepny wykopowy ekspert transportu drogowego nie wiesz nie znasz się to się nie wypowiadaj zaoszczędzisz wstydu
@Jopek1974: ale czemu niby nie mogę używać potocznego określenia skoro bez przerwy z tego typu określeń korzystam? Przecież to nie praca naukowa z języka polskiego XDDD

Spalanie z tego co pamiętam wziąłem chyba 35 litrów na 100 i przebieg roczny 90 tys km, a spalanie osobówki 10l na 100 i przebieg 9 tys km rocznie. I tak wiem że obliczenia są niedokładne, ale dokładniejsze niż te 40 litrow miesięcznie na osobówkę
@Jopek1974 to że używamy języka potocznego nie oznacza, że nie można powołać się na słownik PWN, czy serio takie rzeczy trzeba tłumaczyć? XD
PWN nie przestaje być źródłem wiedzy o języku tylko dlatego że w internecie używa się języka potocznego, co to za rozumowanie wgl xD
w transporcie jest super otwierasz firmę kupujesz ciężarówkę i zaraz jest przelew od "ludzi pracujących" na pokrycie kosztów e-toll


@Jopek1974: hyhyhy, ale zabawne. Te debile wykopki nie wiedzą, że pieniądze na prowadzenie działalności transportowej sobie sami czarujemy z kosmosu i ciągle dokładamy do biznesu, bo nam je zabierają na budowę dróg.
@4WgH: to nie ja wymyśliłem 40 litrów, ja zaproponowałem, że 10 wystarczy ;3

PS. ja dużo nie jeżdżę wydaje mnie się, a 80 średnio miesięcznie w roku schodzi
@bylem_zielonko: już policzone? dawaj nowe obliczenia dałem ci dużo czasu na sprawdzanie ogarnięcie tamatu o którym nie masz pojęcia zarówno w nazewnictwie jak i realnych kosztach transportu drogowego w Polsce możesz dalej podstawiać wymyślone liczby do wzoru ekonomista wykopowy. @4WgH jeżeli byś czytał że zrozumieniem moją konwersację z pajacami zrozumiał byś że ich podpuscilem tym "tir" i oni nie mieli pojęcia o czym piszę i to te same pajace powoływali się
@majk_emigrant: te pieniądze są one są i się należą wykopki które tu wypisują różne brednie nigdy nie były w żadnej firmie transportowej nawet na placu.Zyja doniesieniami prasowymi typu szef ma Lamborghini a nie płaci albo ukarano x kierowców ciężarówek za wyprzedzanie gdzie w obu przypadkach dziennikarstwo jest błotem z mułem a w drugim dziennikarze taplają się w mule razem z łódzką policją.wiekszosc wpisów tutaj jest sterotypami.A czekaj jeszcze dodatek był od
zrozumiał byś że ich podpuscilem tym "tir" i oni nie mieli pojęcia o czym piszę i to te same pajace powoływali się na PWN a nie ja.Pozniej clowny postanowiły obrócić w żart własną intelektualną nieudolność.A czego Ty chcesz jesteś poprostu głupi czy bronisz pajaców czy trzeba tłumaczyć?Czego nie rozumiesz?


@Jopek1974: co ty pierd$$#olisz XDD zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy z tym skrótem XD pisałem, że mam świadomość, że to wyrażenie
:

już policzone?


@Jopek1974: @wezsepigulke no pisałem, że typ się pomylił na starcie gdzieś co najmniej o 100% i że celowo zaniżył

A odnośnie opłat na budowę czy remont dróg to polecam poczytać o tzw wzorze czwartej potegi, który jest używany do obliczania zużycia nawierzchni (oddziaływanie niszczące) - w skrócie jeden 40 tonowy TIR (XDD) zużywa nawierzchnię tak jak prawie 500 000 samochodów osobowych o wadze 1,5 tony czyli

3 700